Rüyada Bebek Doğurduğunu Görmek

Rüyada bebek doğurduğunu görmek neslinin devamına ve servetin artmasına, iyi ve güzel amele işarettir. Erkek bebek doğumu yapmak sağlam itimada delalet eder. Erkek bebek doğumu görmek din ve dünyasının güzelleşmesine ve itikadının sağlamlığına delalet eder.

Rüyada erkek bebek doğurmak, hastalıktan kurtulup şifa bulmaya, rızkının artmasına, feraha ve rüyayı görenin selamete ermesine delalet eder. Bir çok rüya yorumcusu erkek bebek doğurmak rüyası hakkında, rüya sahibinin zor günler yaşadıktan sonra feraha kavuşmasına yorumlamaktadır. Erkek bebeğin doğumu yakın çevresinden, akrabalarından, eş veya dostlarından ayrılmak ile tabir edilir. Sarışın erkek bebek doğurmak hanesinde, bolluk ve bereketin azalmasına, kazancının ve rızkının bir dönem düşmesine işaret eder.

Bazı rüya alimleri yeni doğmuş erkek bebek rüyası için, fikir ayrılıklarına düşmüşlerdir. Sadece erkek bebeğe hamile olduğunu gören kadın için üzüntü ve kedere, erkek bebek doğurduğunu gören kimse için de, üzüntü ve kederden kurtulacağına dair yorumlar yapılmıştır.

Rüyada Erkek Bebek Doğurmak

Rüyada erkek bebek doğurmak İslami yorumlara göre; günahlarından arınmaya, borçlarından kurtulmaya delalet eder. İmam Nablusi buyuruyor ki, sıkıntılarından kurtulmaya ve varlıklı bir eş ile birlikte, mutlu bir hayat kurmaya delalet eder. Rüyada erkek bebek görmek veya doğuran kadın gören rüya sahibi için, selamete ermeye ve Allah’ın hidayetine nail olacağına rivayet edilir. Bazende bu rüya çalışma hayatında ve özel yaşantısında, yaşayacağı zorluklara işaret eder.

Cafer-i Sadık Hazretleri demiştir ki: Rüyada erkek bebek doğurmak yedi vech üzere tabir olunur:

a) Hayırlı iş,
b) Uzun ömür,
c) Menfaat için çok gayret,
d) Mal veya miras,
e) Kuvvet,
f) Sefer,
g) İyi huylu bir eş ve ömür boyu saadet ile yorumlanır.

Rüyada erkek bebek doğduğunu duyan bir kimse, hanesinde bolluk ve bereketin azalmasına, kazancının yarı yarıya düşmesine ve işlerinden verim alamamaya yorumlanır. Erkek bebek doğuran birini  görmek, zor durumda kalacağı olaylar ile yüzleşmesine ve kötü haberler duyacağına işaret eder. Bebek emzirmek mükafat ve başarıyı simgelediği için, Erkek bebek emzirmek rüyasını gören kimse, çok detaylı anlatılmış yorumları okumak için, Rüyada Erkek bebek görmek sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


Rüyanızın “Doğru rüya” olduğunu nasıl anlarsınız?
Muhyiddin İbn Arabî K.s Hz. Futuhat-ı Mekkiyye’sinde buyurdu ki; Doğru sözlü kimsenin rüyası da doğru çıkar. Doğru sözlü olmayanın rüyası sahih olmaz doğru çıkmaz! Geniş açıklamalı anlam ve iyi yönde işaretler dahası hayırlı manalar ile amel etmek için rüyalarınızın hayırlı ve halis anlamlarına bakın.

Erkek bebek doğuran kadın görmek içinde bulunduğu dar boğazdan kurtulmaya,
Bebek doğuran birini görmek uzak bir yerden gelecek iyi haber,
Doğuracağını görmek hasta ise şifaya kavuşmaya,
Bebek doğduğunu duymak bolluk ve bereketin artmasına,
İkiz erkek bebek doğurmak çifte mutluluğa, hanede huzur ve bereketin artmasına delalet eder.
Kenzül Menam (Rüya hazinesi) kitabında, Erkek bebek doğumu şöyle açıklanmıştır. Seyyid Süleyman demiştir ki; tövbe etmesine ve yüce Allah’a yönelmesine, eş veya akrabadan bir miras yada büyük bir hayır görmesine delalet eder. Bebek rüyasının geniş açıklamalı tabirlerini okumak için, Rüyada bebek görmek sayfamıza da bakabilirsiniz.

Rüyada Erkek Bebek Doğurduğunu Görmek

Rüyada erkek bebek doğurduğunu görmek hasta biri için şifaya kavuşmasına, umudunu kesmişken dertli biri için derman bulmaya delalet eder.

Rüyada erkek bebek babası olmak mükafat ve kazanç demektir. Erkek bebek annesi olmak ummadığı bir yerden kazanç elde etmeye yorumlanır. Asi ve günahkar birinin bebeği olduğunu görmesi, tövbe etmesine işarettir.

Rüyada Erkek Bebek Doğumu Görmek

Rüyada erkek bebek doğumu görmek bekar biri için evlilik yapacağı bir döneme gireceğine delalet eder. Erkek bebek doğumu duymak ve sevinmek, şikayet ettiği sorunlarından kurtulmasına işaret eder. Bir rivayete göre rüyayı gören kimse, evli ise büyük bir sevinç yaşar ve ailecek bir araya toplanmaya veya kutlama yapmaya delalet eder.

Rüyada Erkek Bebek Doğuran Birini Görmek

Rüyada erkek bebek doğuran birini görmek bahtiyar ve güzel yüzlü bir evlatları olacağına delalet eder. Bir rivayete göre, bekar biri için hayırlı bir evlilik.

Rüyada erkek bebeği doğuran birini görmek müjde, sevinç, istikbal ve baht açıklığı ile yorumlanır. Akrabasının erkek bebek doğurması rüya sahibinin uzun zamandır yapmak istediği bir işi kolay ve hayırlı bir şekilde başaracağına işarettir.

Rüyada Sarışın Erkek Bebek Doğurmak

Rüyada sarışın erkek bebek doğurmak iyi bir haberi müjdeleyen biri tarafından hediye ile taktir edilmeye delalet eder. Rüyada kumral ve beyaz tenli erkek bebek doğurmak ferah ve selamete kavuşacağına delalet eder. Bir rivayete göre; rüya sahibinin gönlünün nurlanmasına, ilim, hikmet, takva ile amel etmesine delalet eder.

Rüyada Esmer Erkek Bebek Doğurmak

Rüyada esmer erkek bebek doğurmak büyük bir şans ve hayırlı bir kısmet ile yorumlanır. Bir rivayete göre bu rüya, zor olan bir işi başarmak ve hayır ile üstesinden gelmeye işarettir. Rüyada siyah saçlı erkek bebek doğurmak bekar için evlilik, evli biri görse çok sevineceği bir ganimet veya mal sahibi olması ile yorumlanır.

Rüyada Erkek Bebek Emzirmek

Rüyada erkek bebek emzirmek iyi huylu kadına delalet ettiği söylenir. Rüyayı gören erkek ve bakar ise, temiz yüzlü ve güzel bir kadınla evleneceği işaret eder. Rüyada erkek bebek emzirdiğini görmek, yüksek derecelere ulaşmak ve hayırlı işlerde hizmet etmeye delalet eder. Bazı kere de bu rüya, günahkarın tövbesi, rızkın artması dahası zahiri hayatında da erkek bir evladı olması ile yorumlanır.

Rüyada doğurmak bir tek anlama gelmez. Rüyalar tersine çıkarmış dedikleri söylem burada geçerlidir. Eğer bebek bekleyen bir kadın rüyasında kız bebek doğurduğunu görürse, bir erkek çocuk doğuracaktır. Bunun tam tersi olarak da bebek bekleyen bir kadın eğer erkek bebek doğurduğunu görürse o zaman bir kız çocuğu doğuracağı anlamına gelir.

Kız çocuğu doğurmak ferahlığa, aydınlığa, huzura delalet ederken erkek çocuğu sıkıntıya ve derde delalet eder. Sağlık sorunları ile savaşan biri rüyasında annesinden doğduğunu görürse bu o hastanın ömrünün tamamlanacağı anlamına gelir. Mesleğinde bir sanat yapan kişi, rüyasında doğurduğunu görürse işini kaybetme tehlikesi yaşayabilir.

Rüya sahibi bir erkekse eğer, eşinden kaynaklanan bir sorun nedeni ile çocuk sahibi olmayacağı anlamına gelir. Rüyasında doğurduğunu gören kişi varlıklı ve güçlü biri ise, malına sahip çıkamadığı ve boş yere harcadığı için malına bir vekil tayin edilir.

Rüyada Kız Çocuk Doğurmak

Rüyada kız çocuğu doğurduğunu gören kişi, içinde bulunduğu her türlü zor durumdan kurtulur ve huzurlu günlere kavuşur. Eğer mahpussa özgürlüğüne kavuşur, borçluysa borcunu ödemeyi başarır, düşmanı varsa düşmanından kurtulur, işleri kötüyse açılır, işsizse iş sahibi olur.

Rüyada Erkek Çocuk Doğurmak

Rüyada erkek çocuk doğurmak kız çocuğunun aksine dert, keder, sıkıntı ve zorluk anlamına gelir. Erkek çocuk doğurmak iyiye işaret etmez, bazen dedikodu bazen de vefat anlamına gelir.

Rüyada Doğurmak Emzirmek

İş hayatı ya da aile hayatı için hayır ve uğurlara vesile olmak demektir. Rüyayı gören kişinin çevresindeki herkesi çok sevindirecek ve çok memnun edecek şeyler yapması, onların gönlünü ve rızasını alması bu sayede işlerinin de yolunda gitmesi anlamına gelir.

Rüyada Doğurmak Üzere Olduğunu Görmek

Hedefe çok yaklaşıldığına işaret eder. Kişinin başarı ve zaferin etrafında döndüğüne, muradına ermesi için çok yaklaştığına ve hayatında muhteşem değişimlerin yaşanacağına yorulur.

Rüyada Ölü Bebek Doğurmak

Rüya sahibinin yaşama sevincini azaltacak ve onu yaşama karşı güçsüz ve mutsuz biri haline getirecek bir olay yaşayacağına delalet eder. Üzüntüye neden olacak ve kişinin hayatına etkisi olumsuz ve büyük olacak sarsıcı bir olay meydana gelecek demektir.

Rüyada İkiz Doğurmak

Bolluk, bereket, büyük nasip, zenginlik, mal mülk ve servet sahibi olmak anlamına gelir. Rüyayı gören kişinin parasının artması, elinin bollaşması, rahatının yerine gelmesi ve yaşam kalitesinin yükselmesi anlamına gelir.

Rüyada Üçüz Bebek Doğurmak

Kişinin yenilenmesine, canlanmasına, gençleşmesine, arınmasına, hayata dönmesine ve kendini adeta yeni doğmuşçasına iyi, sağlıklı, dinç ve mutlu hissetmesine vesile olacak değişiklikler yaşayacaktır. Sürprizlerin yaşamı tamamıyla ve kalıcı şekilde değiştirmesi anlamına gelir.

Rüyada Hasta Bebek Doğurmak

Hayır değildir ve bazı hastalıklar yaşamaya, güçten düşmeye ve bir süre yataklara yatmak zorunda kalmaya yorulur. Rüyayı gören kişinin yaşayacaklarının kendisine ağır gelmesi nedeniyle artık daha fazla dayanamayacağına ve gerek bedeninin gerekse ruhunun bu duruma tepki göstermesine isyan etmesine alamet eder.

Rüyada Yediz Bebek Doğurmak

Manevi olarak büyük kazanım, maddi olarak zorluk yaşanacağı anlamına gelir. Rüyayı gören kişinin parasını, duygusal olarak yaşayacaklarının paha biçilemeyecek kadar değerli olan bir iş için feda edeceğine yorulur.

Rüyada Çirkin Bebek Doğurmak

Kişinin yaptığı bir işten mahcubiyet hissetmesine yorulur. Örneğin bir konuda görüş bildirmesine sonradan da sözlerini fazla bularak öz eleştiri yaparak utanmasına ve yaptığını gereksiz bularak keşke yapmasaydım demesine işaret eder.

Rüyada Başkasının Çocuğunu Doğurmak

İnsanlar tarafından eleştirilmeye delalet eder. Saygınlığı kaybetmek pahasına bile olsa herşeyi göze alarak inanılan bir şeyi yapmak anlamına gelir. Rüya sahibi kendi doğrularını yaşayan kimsedir.

Rüyada Dişleri Olan Erkek Bebek Doğurmak

Mert, tuttuğunu koparan, babayiğit kimselerden olmaya işaret eder. Kişinin herkesi kendisine imrendirecek ve kendisine hayran gözlerle baktıracak kadar önemli işlerin üstesinden geleceğine ve güçlü ve dik duruşuyla herkes tarafından takdir edilerek tam not alacağına yorulur.

Yeni fırsatlara ön ayak olmak anlamına gelir. Rüyayı gören kişinin insanlara şans vermek, onları kalkındırmak, başarılarını, yeteneklerini, güçlerini ve bilgilerini ispat etmek için yollar açacağına hem insanları sevindirip onlara yardımcı olacağına hem de kendini çok iyi hissedeceğine alamet eder.

Rüyada 4 Tane Erkek Bebek Doğurmak

Eğitim hayatında ve iş hayatında büyük bir başarı elde etmek demektir. Uğrunda savaş verilen işlerden yana kazançlı çıkılacağına ve bir proje içinde kişiyi devre dışı bırakarak mağlup etmek isteyen kişilerin etkisiz hale getirileceğine yorulur. Rüya sahibini sevmeyen kimseler kıskançlıktan çatlayacak demektir.

Talihin açılması anlamına gelir. Rüyayı gören kişinin eline geçecek çok büyük olanaklara, bu olanakları doğru ve yerinde kullanması durumunda da hayatının dönüm noktası sayılacak kadar güzel ve hayırlı değişikliklerin yaşanacağına işarettir.

Rüyada Güzel Erkek Bebek Doğurmak

Herkesin ulaşmak isteyip de ulaşamayacağı ve elde etmek isteyip de edemeyeceği ve çevredekilere imkânsızın başarıldığını düşündürecek atılımlar gerçekleştirmeye yorulur. Aynı zamanda, açılacak olan bir konunun büyük bir mutluluk getireceğine ve güzel duygulara vesile olacağına işarettir.

Rüyada Yaratık Gibi Bebek Doğurmak

Kişinin hiç istemediği olaylarla karşılaşması anlamına gelir. Rüya sahibi bir yanlışı nedeniyle çok kötü günler geçirecek, büyük pişmanlıklar yaşayacak ve sürekli kendisiyle hesaplaşma halinde olacak demektir.

Rüyada Büyük Bebek Doğurmak

Rüya sahibinin kontrolü, sağduyusu ve algısı dışında yaşanacak ve kendisinin yapabileceği her hangi bir hamlenin olamayacağı bir gelişimle karşılaşmasına alamet eder. İş hayatı ya da eğitim hayatı içinde atılacak hatalı bir adımdan ötürü işlerin rayından çıkacağına, tatsız durumların yaşanacağına ve bu yüzden başın derde gireceğine işaret eder. Kişi, kararsız kalacak ve kendisinden beklenmeyen bir adım atacak demektir.

Rüyada Ağızdan Bebek Doğurmak

Yenilikçi olmaya, devrim yapmaya ve toplumda çığır açmaya yorulur. Rüyayı gören kişinin zekası sayesinde çevresine faydalı olacak icatlar yapacağına, yeni şeyler keşfedeceğine ve yaptıkları ile adından söz ettirmeyi başaracağına alamet eder. Ayrıca, sorunlu bir kişi ile yapılan bir sözleşmenin çok büyük zarara ve üzüntüye sebep olacağına rivayet edilir.

Rüyada Babasız Bebek Doğurmak

Kişinin manevi olarak eksiklik yaşadığı anlamına gelir. Rüya sahibinin duygularının yoğunlaşacağına, sürekli ağlamaklı olacağına ve bir yanını hep yarım hissetmesine neden olacak bir olayla karşılaşacağına delalet eder. Elde kalan hatıraların artık daha fazla üzüntüye sebep olmaması için başka birine verileceğine tabir edilir.

Rüyada 3 Tane Erkek Bebek Doğurmak

Uzun bir zamandan beri çok arzu edilen 3 dileğin gerçek olması demektir. Rüya sahibinin yapmak istediği 3 şeyin kendisine nasip olmasına ve isteklerine ulaşmayı başarmanın kendisine büyük gurur vermesine ve onu motive etmesine alamettir.

Farkında olmadan ve istemeden hem kendine hem aileye hem de yakınlarına zarar verecek adımlar atmaya işaret eder. Aslında tamamen iyi birşeyler yapmak için kalkışılan bir işin ters tepmesine ve istenilmeyen noktalara varmasına kişinin de bundan sorumluluk hissetmesine ve sorumlu tutulmasına yorulur. Aynı zamanda, en başından beri yanlış giden bir işin düzeltilmeye çalışılacağına, ancak ne yapılırsa yapılsın aynı şekilde devam edeceğine ve düzeltilemeyeceğine alamet eder.

Huzurlu bir ortama girmeye, kendini hafiflemiş hissetmeye, hoşa gidecek ve akıl dağıtmaya vesile olacak muhabbetler etmektir. Kişinin sakin bir mekanda uzun süre vakit geçireceğine ve orada keyif alacağı ve sakinleşeceği insanlarla bir araya geleceğine alamet eder.