Rüyada Dağa Çıkmak

Rüyada dağa çıkmak, rüya sahibinin işinde hamle yaparak yükselişe geçeceğine, zafer elde edeceğine, rakiplerine karşı fark atacağına ve bu sayede ticaret yaşamındaki konumunu garantileyeceğine işaret eder. Rüyayı gören bireyin başarıları yardımıyla sarsılmayacak ve düşmanlar doğrulusunda bozulamayacak bir makamı olacağına, parasal gücünün artacağına, işindeki başarılarının adına yansıyacağına ve bireyin er ya da geç her bireyin bildiği, tanıdığı ve itibar ettiği şahıs olacağına alamet eder.


Rüyada Dağa Çıktığını Görmek
Rüyayı gören bireyin amaçlarına ulaşacağına, en yukarılara çıkacağına, tabiri caizse büyük ve mühim işlerin adamı olacağına delalet eder. Rüya sahibinin mesleğinde ileri gelen şahıslar arasına gireceğine, kendinden akıl danışılan ve iş sorulan kimse durumuna geleceğine, her geride bıraktığımız gün mesleğinde ilerleyeceğine ve tecrübe kazanarak eksper olacağına rivayet edilir.

Rüyada Karlı Dağa Çıkmak
Rüya sahibinin azminin sonucunda her bireyin imreneceği ve saygı duyacağı yerlere geleceğine, insanlar doğrulusunda komik tespit edilen ve küçümsenen hayallerini sağlamayı bileceğine ve bu sayede kendine inanmayanları utandıracağına, inanarak destekleyenlerin de yüzünü kara çıkarmayacağına işaret eder.

Rüyada Arabayla Dağa Çıkmak
Rüyayı gören bireyin eğilmeden, bükülmeden, yıpranmadan, zorluk çekmeden ve yorulmadan kazanç elde edeceğine, yönetici şahısliği ile koltuğundan ültimatomlar sunarak büyük işleri bitireceğine ve karlı işlerden büyük hisseler alacağına tabir edilir.

Rüyada Yeşil Dağa Çıkmak
Rüyasında yeşil dağa çıktığını gören şahıs, yaptığı hayırların kendini Tanrı’a yakınlaştırdığını hissedecek, bundan da büyük bir manevi huzur ve sevinç duyacak demektir. Rüya sahibinin Tanrı katında makbul olan işler yapacağına ve tekrar bunun kendine Tanrı doğrulusunda nasip edildiğine inanacak kadar tevazu sahibi olduğuna yorulur.

Rüyada Çok Yüksek Dağa Çıkmak
Rüya sahibinin imkânsızı başaracağına ve bir insanın yaşamı süresince gelebileceği en üst noktalara geleceğine rivayet edilir.