Rüyada Derin Mezar Görmek

Rüyada Derin Mezar Görmek, çoğu zaman rüya sahibi için yaşanacak olan olumlu gelişmelerin olacağını gösteren bir rüyadır. Çünkü rüyada görülen mezarın derinliği rüyayı gören kişinin yaşamış olduğu yılların uzunluğu ile temsil edilmektedir. Hatta derin mezar rüya sahibinin bundan sonraki yaşamında yaşayacağı hayatın kalitesini göstermektedir. Eğer rüyayı gören kişi dünya hayatında bütün her şeyi yaşamış, zevkleri tatmışsa, son nefesini verirken hiç bir şekilde arkasına bakmadan gideceğine rivayet olunmaktadır. Bunun için rüya sahibi görmüş olduğu derin mezara rahatlıkla girebileceğine alamet sayılmaktadır.

Rüyasında derin mezar gören kişi eğer evli ise, hayırlı evlatları olacağına, bekar kimse ise hayırlı bir eş ile tanışarak evleneceğine delalet etmektedir. Başka bir tabire göre bu rüyayı gören kişinin üzerine atılacak olan çok toprak onu sıcak tutacak ve dünyada yaşayan eşi ve çocuklarını her daim koruyacağını temsil etmektedir.

Başka Rüya Yorumlarında Rüyada Derin Mezar Görmek, genellikle hayırlı olarak yorumlanan bu rüyanın bazen de olumsuz olarak tabiri yapılmaktadır.Bazı rüya yorumcularına göre, rüya sahibinin isteyerek ya da istemeyerek başka insanların günahına gireceğine delalet olur. Hatta hiç suçu olmayan insanların günahını girip mazlumların ahını aldığı için bu günahsız insanların kötü duasını almaya maruz kalacaktır. Bunun için bu kişi hayata gözlerini yumduğu vakit arkasından beddua eden insanların duaları da tutmuş olacaktır.

Dünyevi hayatta çok fazla günaha girmiş olan rüya sahibinin bu derin mezarın içinden bir daha asla çıkamayacağı şeklinde tabiri yapılmaktadır. Bu sebeple bu günahkar kötü insanın bu kadar derin bir mezara gömülmesinin sırrı ise, kötü olan ruhunun toprak altında hapsedilmesi manasına gelmektedir. Rüyasında derin mezar gören kimselerin mutlaka Allah'ın merhametine sığınarak tövbe etmesi şeklinde rivayetler bulunmaktadır.