Rüyada Eski Sevgilinin Barışmak İstemesi

Rüyada Eski Sevgilinin Barışmak İstemesi

Rüyayı gören kişinin, işlerinde çok büyük bir atılım gerçekleştireceğine, kendisi gibi düşünen ve dürüstlüğü ile çevresinde ün yapmış bir kişi ile bir ortaklık kuracağına, hayal ettiği işe ve hayata kavuşacağına, sıkıntılarından ve sorunlarından kurtulacağına ve eline geçecek mal mülk sayesinde ömür boyu rahat bir hayat süreceğine tabir edilir.

iş hayatında ve aile hayatında yaşanan sıkıntıların yakın bir zaman içinde son bulacağına, girilen bütün işlerin hayırlı bir şekilde devam edeceğine, büyük miktarda ve helal kazanç elde edileceğine, işlerin gün geçtikçe daha iyi bir hal alacağına ve ele geçirilen fırsatların çok iyi ve doğru bir şekilde değerlendirilmesi sayesinde başka kişilerin pek yetişemeyeceği bir mevkiye çıkacağına rivayet eder.
Rüyada eski sevgilinin barışmak istemesi ve ağlaması ortak olarak girdiği bir işte bazı sorunlar yaşayan ve bu sorunlar yüzünden neredeyse ailesi ile arası açılan rüya sahibinin, daha fazla sıkıntı çekmemek için ortaklığı bozacağına, sevdiği kişilerden birinin çok istediği bir şeyi gerçeğe çevireceğine ve büyük bir mutluluk yaşatacağına delalet eder.

Rüyada eski sevgilinin barışmak için telefonla araması rüya sahibinin, hayatı içinde bazı kötü durumlar yaşadığına, bu yüzden çok sorunlu ve zor zamanlar geçireceğine, eline geçen bazı fırsatları çok kısa bir zaman içinde kullanamadığı için yakın bir zamanda elinden kaçıracağına ve bu yüzden karşılaştığı bazı kötü olaylar ile zor durumlara düşeceğine işaret eder.

Rüyada eski sevgilinin barışmak istediğini görmek rüya sahibinin, yeni bir ilişkiye hazır olduğuna, karşısına çıkacak olan hayırlı bir kısmet ile çok büyük ve çok güzel bir aşka başlamak istediğine, bu sayede çok mutlu ve huzurlu olacağına ve bu sayede hayatının yeniden hareketlenmeye başlayacağına işaret eder.

Rüyada eski sevgilinin barışmaya çalışması iş hayatında çok büyük başarılar kazanacağına, hayırlı ve büyük kazançlar elde edeceğine, yakın bir zamanda daha büyük işlere girmek için adım atacağına ve bu sayede çok daha rahat bir hayata sahip olup mutlu ve huzurlu olacağına delalet eder.

Rüyada eski sevgilinin barışmak için mesaj atması bir kısım rüya tabircilere göre ise bazı hataları tekrar etmeye, yaşayacağınız bir gönül ilişkisine veya yine bir kocaya işaret eder. gören kişi yakın zamanda benzer birisi ile karşılaşıp onunla evlenebilir. bazen de sonradan pişman olunacak bir hata yapma anlamına da gelebilir.

Rüyada eski sevgilinin pişman olduğunu görmek gerçek hayatta aynı şekilde tabir olunur. Rüya sahibi, gerçek hayatında küs olduğu, dargın olduğu birisiyle barışacaktır. Bu kişi daha çok rüya sahibine yakın olup küs olunan birisidir. Aralarında herhangi bir düşmanlık olmayan kişidir. Bu iki kişinin barışması günlük hayatlarını güzel şekilde etkileyecektir.

Rüyada eski sevgilinin buluşalım demesi özellikle iş yaşantısındaki rakiplerin giderek güçlendiklerini ve kişinin kariyerinde pek çok engelle boğuşmak zorunda kalacağını, güven duyduğu kimselerin de karşı tarafta yer alarak kişiyi yalnız bırakacaklarını bildirir. Var olan sıkıntıların, maddi zorlukların geçmesi için temkinli hareket etmenin doğru olacağını bildiren rüya, kısa vadede olmasa dahi, ilerleyen zamanlarda daha iyi koşullara sahip olunacağını işaret eder.

Rüyada eski sevgiliyle konuşmak sorunların çözüleceğine ve ilişkilerin daha güçleneceğine işaret eder. Rüyada sebepsiz birine dargın olduğunu gören kimse, ani bir ölüm yaşar. Ya da rezil olacağı bir olay yaşayacaktır. İnsanların kendisi ile dalga geçeceği ve buna sebep olan kişinin rüya sahibinin kendisinin olması anlamına gelir. Ancak genellikle hayırlı bir rüyadır.

Rüyada eski sevgiliyle tekrar başlamak rüyayı gören kişinin gerçek hayatta da eski sevgilisini özlediğine, onu unutamadığına ve onunla geçirdiği güzel günleri düşünmekten kendini alamadığına işaret eder.

Eski sevgilinizle yeniden birlikte olmak istemeniz sıradışı bir olay değil. Sonuçta birlikte olduğunuzda onun bazı özelliklerine tutulmuştunuz ve birlikte güzel zamanlarınız olmuştu. Uzun süreli bir ilişkiniz olduysa, büyük ihtimalle birbirinizle rahattınız, birbirinizin hayat stiline alışmıştınız. Siz onun köpeğine tahammül etmeyi öğrenmiştiniz, o da sizin tavşanlı terliklerinize alışmıştı. Belki de hala aranızda güçlü bir kimya var. Bunlar ona yeniden dönmek için yeterince güçlü sebepler mi? Ne zaman ikinci bir başlangıca "evet" demeniz gerektiği yazımızda...

Neden Dönmek İstiyorsunuz?

Onu etkilemek için baş döndürücü bir kıyafet almaya çıkmadan önce, ilişkinize neden yeniden başlamak istediğinizi gözden geçirin. Sevgilinizden ayrıldıktan sonra en iyi arkadaşınız DVD'niz ve kitaplarınız olduysa ve bu arkadaşlardan beklediğiniz heyecanı alamıyorsanız, eski ilişkiye geri dönmek istemeniz normal, ancak iyi bir seçim sayılmaz.

İlişki terapistlerine göre, eski ilişkiye yeniden dönmenin dört sebebi olabilir:

1. İkiniz de çok gençtiniz. İlk seferinde ciddi bir ilişkiye hazır olmamış olabilirsiniz. "En yaygın ayrılık sebeplerinden biri yalnız olma ve özgürlüğün tadını çıkarma isteğidir. Özgür olduktan sonraysa noktalanmış ilişkinin aslında doğru bir ilişki olduğu anlaşılır ve partnerler birbirlerini özlemeye başlarlar" diyor Isaacson. Terapistin anlattığı sebebe yakın bir sebepten ayrıldıysanız, o zaman telefonu elinize alıp onu aramanız faydalı olabilir.

2. İkiniz de tekrar beraber olmak istiyorsunuz. Bu zaten gerekli demeyin, birçok kez partnerlerden yalnızca biri ilişkiye dönmek ister. Bu oldukça zor bir durum çünkü partnerlerden biri ilişkiye isteksiz olunca, bu ilişkinin yürümesi imkansız olur.

3. Sizin için doğru seçim olduğunu anladınız. Yalnız kaldıktan sonra onu gerçekten sevdiğinizi anladıysanız ve bunu sırf canınız sıkıldığı için veya yalnızlığa alışamamanızdan dolayı olmadığından eminseniz, sevgilinizi yeniden arayabilirsiniz. "İlk kez hata yaptığınızı düşünüp, ilişkiyi yürütmek için elinizden geleni yapmaya hazır olabilirsiniz" diyor

4. Hala çok iyi arkadaşsınız. Isaacson'a göre, ilişki arkadaşlığın şehvetli versiyonudur. Arkadaş olabilirsiniz ama yeniden sevgili olmak için onu arzulamalısınız ve sadece onunla birlikte olmayı istemelisiniz, başka türlü aranızda sadece arkadaşlık vardır.

Geri Dönmek Hata mı?

Çoğu kez arkanıza bakmadan yolunuza devam etmekten başka çareniz yoktur. İkinci kez deneme yapılmaması gereken 6 durumu açıklıyoruz:
1. Sizi aldattı veya ciddi bir yalan söyledi. Bu lafı asla unutmayın: "Sizi bir kez aldattıysa, utanmalı, iki kez aldattıysa siz utanmalısınız." Size yalan söylediyse, karakteri buna müsaade ettiyse, bunun zamanla değişmesini beklemeyin, olmayacak. Aldatmak karakter meselesidir ve ne zamanla ne de terapi ile vazgeçilir. Bunu yaptıysa, ancak bir aşk arsızı olabilir, aşk tanrınız asla.

2. Size şiddet gösterdi. Ne kadar özür dilese ne kadar tövbe etse de bu olayın tekrar başınıza gelebileceğini şimdiden bilin. Hayatınıza devam etmelisiniz. Geri dönmek daha büyük bir travma yaşamak anlamına gelebilir.

3. Yalnızlık korkunuz var. Televizyonun önünde geçirdiğiniz saatler, masada tek başınıza yediğiniz akşam yemekleri sizi korkuttuysa, eski aşkınıza geri dönmeyi düşünmeyin. Bir ilişkiniz varken kendinizi yalnız hissetmenin, tamamen yalnız olmaktan daha kötü olduğunu unutmayın.

4. Başkasıyla olduktan sonra size döndü. Sizden ayrıldıktan sonra başkasıyla birlikte olan sevgiliniz, bir gün yine kapınızı çalarsa, asla kalbinizin kapısını ona açmayın. Muhtemelen yeni ilişkisinde aradığını bulamamıştır ve ondan kurtulmak için size geri dönüyordur. Size olan duygularının gerçekliğine inanmak isteseniz de, şunu unutmayın: Gerçekten size dönmek isteseydi, size herhangi bir teklif yapmadan önce diğer ilişkisini bitirmeliydi.

5. Aranızdaki elektrik yok oldu. Kısa süreli beraberliklerden sıkıldığınız için veya alışkanlık yüzünden eski sevgilinize geri dönmemelisiniz. Geri dönerseniz, daha fazla acı çekmeye adaysınız, çünkü o sonuçta bir erkek, eski bir ayakkabı değil.

6. Hiçbir şey değişmedi. Ayrılık sebebiniz onun özgürlük ihtiyacı veya sizin seyahat tutkunuz olabilir ama sebep her neyse tartışılıp konuşulmadıktan sonra bir şeyin değişmesini beklemek mantıksız. Hiçbir karar vermediyseniz, hiçbir şey değişmediysen, bu sefer neden yürüsün ki?

Diyelim ki devam etmeye karar verdiniz. İlişkiyi nasıl yeniden canlandıracaksınız? Psikyatrist Tiara Ridgway'e göre, geri dönüş için denenen yolların çoğu partnerleri birleştirmediği gibi, tam tersine onların birbirlerinden daha çok uzaklaşmalarıyla sonuçlanır. İşte yapılan yanlışlar: ona defalarca onu ne kadar çok sevdiğinizi söylemek, parayı kullanarak veya kıskançlık krizlerine girerek onu geri dönmeye zorlamak, annesinden barışmak konusunda yardım istemek, yoluna çıkıp, sizinle neden yeniden devam etmesi gerektiğini uzun uzun anlatmak. Bu davranışların hepsi büyük birer yanlış. Sizin amacınız sağlıklı bir ilişki yaşamaksa, bunu partnerinizi zorlayarak veya ona şantaj yaparak elde edemezsiniz. Sevgiliniz sizin üstünlük sağlamanız gereken bir düşman değil, onunla savaşmaktan vazgeçmelisiniz.

Yukarıdaki davranışlar yerine, şöyle bir yol izleyebilirsiniz: Partnerinizle sakin bir yerde buluşun, birlikte bir kahve için ve onunla dürüst bir şekilde konuşun. İlişkiyi siz bitirdiyseniz, içten bir özür işe yarabilir. Onu yaraladığınızı bildiğinizi anlatmalısınız. Sorunun ne olduğunu söyleyip, onun tekrarlanmaması için neler yapabileceğinizi beraber kararlaştırmalısınız.

Sakın gözyaşlarına başvurmayın. Sürekli gözyaşlarına boğulan bir kadın seksi değildir, erkekler ağlayan kadınları sevmezler. Aşırı duygusallık ve otokontrol eksikliği olarak yorumlanabilen bu davranış, sizi mantıklı konuşmaktan uzak tutabilir çünkü duygu seli mantığınızın doğru çalışmasını engelleyebilir.
Odaklanmanız gereken nokta şu: yeniden başlayacağınız ilişki hayatınızı olumlu yönde değiştirmeli.

Tekrar ilişkiye başladıktan sonra, bıraktığınız yerden devam edebileceğinizi düşünmek büyük bir yanlış. "Yapılan yanlışları yok sayamazsınız. Verilen zararı onarmak ve kaybedilen duyguları yeniden kazanmak için sabır ve çaba gerekir. Sonuçta ayrılığınızın bir sebebi vardı, onu yok sayamazsınız" diyorlar.

Sevgilinizin olumlu ve olumsuz yönlerini yazmak işe yarabilir. Bunu yaptıktan sonra, ilişkinizin bitmesine yol açan sebeplerin listesine yapıp, suçun ne kadarının size, ne kadarının sevgilinize ait olduğunu tespit etmeye çalışın. Yaptığınız listeleri birlikte tartışmalısınız. Sorunlar gerçekten çözüldü mü? Engeller gerçekten kaldırıldı mı? Daha önce tahammül edemediğiniz şeylere bu defa tahammül edebilecek misiniz?

Anlamanız gereken bir şey var: Eski sevgilinizle yeniden birlikte olmak, yepyeni bir ilişkiye başlamaya benzemeli. Eski hayal ve hedeflerinizi unutun. İlk defa başlıyor gibi yeni hayaller kurmalısınız. Birbirinize olan güveninizi sıfırdan inşa etmelisiniz.

Eski sevgilinizle yeniden birlikte olmaya başladıktan sonra, eski hatalarınızı tekrarlamamalısınız.

Eski sevgilinizle arkadaş kalmanın en sağlıklı ya da doğru seçenek olmadığı hakkında çok şey söylenmiştir, çünkü tekrar birbirinize ilgi duyma olasılığı vardır. İlişkinin türü değişmiş bile olsa hoşlanmadığımız o dinamiğe girmemiz mümkündür.

Bazı uzmanlar, eski partnerinizin yer almadığı yeni bir hayat kurmanız açısından eski sevgilinizden ayrıldıktan sonra ilişkinizi tamamen kesmenizin daha doğru olduğunu ileri sürüyor. Diğer yandan, farklı düşünen ve güzel bir ilişki yaşadığınız kişinin hayatınıza farklı açıdan olumlu bir şey katabileceği fikrini savunan uzmanlar da vardır.

Eski sevgilinizle arkadaş olmamanız için nedenler

Zehirli bir ilişki yaşadıysanız,eski sevgilinizle arkadaş kalmanız iyi bir fikir değildir. Bu, hayatınıza olumlu hiçbir şey katmayan biridir. Tam tersine, sizi bir sorunlar denizinde boğar. Zehirli ilişkiler çerçevesinde bilhassa ciddi bir örnek olarak herhangi bir türde tacizin yaşandığı ilişkileri verebiliriz.

Diğer yandan, hepimiz biliyoruz ki sırf bir ilişki sona erdi diye romantik bakış açısıyla anlaşılan anlamda aşkın, ilişkideki kişilerin kalbinden silindiği söylenemez. Duygular paylaşılmışsa, bu hisler iki kişide de kalmaya devam eder – çoğu kez, çift tekrar bir araya gelir. Yukarıda sözünü ettiğimiz türden olaylar yaşanmamışsa tabi.

Duygular paylaşılmamışsa,  ayrılık karmaşıklaşır. Aşık olan kişi, yakınlık ve uzaklık konusunda tartışmaya başlar. Hisleri nedeniyle eski partnerlerini kendilerine yakın tutmak isterler. Ama ayrılmış olmanın verdiği duygular nedeniyle de o kişiden uzaklaşırlar. Bu nedenle, her şeyi bu şekilde bitirmek, ilişkiyi yok eder.

Eski partnerinizle ilişkinizi tamamen kesmeyi savunan argümanlardan biri de yeni sevgilinizle çatışmadan kaçınmaktır. Bir kişide kıskançlığa yol açacak bir insan varsa o da birlikte oldukları kişinin eski partneridir. Eski erkek ve kız arkadaşlar, mevcut partner tarafından bir baştan çıkma kaynağı olarak görülür. Bu kişiler şu an paylaştıkları aşka zarar verebilecek zayıf noktalardan biridir.

Bu yüzden yeni partnerinizin, eski bir alevi söndürmek için eski sevgilinizle ilişkinizi sonlandırmanızda ısrarcı olması normaldir. Genelde bunu dolaylı bir şekilde yaparlar: çok fazla çatışma yaratarak partnerin artık dayanamaz hâle gelmesine ve eski ilişkisini tamamen sonlandırmasını sağlarlar. Ne var ki bu çıkmaz bir sokak değildir: olgun kişiler, durumla baş edebilir ve çatışma ya da ayrılığa yol açmayacak şekilde duruma uyum sağlayabilir.