Rüyada Kaçmak Ve Saklanmak

Rüyada kaçmak ve saklanmak, yaşadığınız olayların sizi ne kadar korkuttuğunu ve etkilediğini gösterir. Rüyanızda birinden saklandığınızı görmeniz, size zarar vermek isteyen bir şahıstan kurtulmak istediğinize, kaçtığınızı görmeniz ise, tehlikeli olduğunu düşündüğünüz durumlardan kendinizi koruyabileceğinize ve hiçbir zarara uğramayacağınıza delalet eder. Rüyada kaçarak saklanmak, gayelerinize ulaşacağınıza ve aynı vakitte ailenizden, çevrenizden gizleyerek yaptığınız işlerde kafayarı elde edeceğinize işaret eder.


Rüyada Köpekten Kaçmak
Rüyada köpekten kaçmak, bir düşmanınızın üstesinden geleceğiniz ve size zarar vermek isteyen şahıslara karşı zafer elde edeceğinize delalet eder. Rüyada köpekten kaçarken saklandığınızı görmeniz, düşmanlarınızın size zarar vermeyeceğine ve keskin zekânız ile onlarla basitçe kafaya çıkabileceğinize işaret eder. Kaçtığınız köpek size havlıyorsa, büyük bir düşman, havlamıyorsa yakın çevrenizde tespit edilen sinsi bir düşmanı temsil etmektedir.

Rüyada Saklanmak
Rüyanızda bir şeyden ya da birinden saklandığınızı görmeniz, dürüst bir yapıya sahip olmadığınız, her işinizi saklı kapaklı yapmaya çalıştığınıza delalettir. Kişinin yaşadığı güvensizlikleri de temsil eden bu rüya haram paraya ve basit yoldan elde edilmiş mala da işaret eder. Rüyada saklanmak bazı durumlarda de saklanılan sırların meydana çıkması şeklinde de yorumlanmaktadır.

Rüyada Kaçmak
Rüyada kaçmak, kariyeriniz ile alakalı hedeflediğiniz makama düşündüğünüzden daha kısa bir vakit zarfında sahip olacağınıza ve emrinizde çoğu çalışanınızın olacağına delalet eder. Amirlik ya da memurluk mertebesine yükselmek isteyen bireylerin amaçlarına ulaşacaklarına işarettir. Bazı rüya alimleri ise rüyada kaçmayı, bireyin aile yaşamında yaşadığı problemlerden ve sıkıntılardan uzaklaşma ve yalnız kalma talebi olarak yorumlamışlardır.

Rüyada Evden Kaçmak
Rüyada evden kaçtığını gören şahıs kaygılı geçecek bir vakitın sonucunda rahatlığa ve huzura kavuşmaya delalet eder. Kişinin aşk yaşamında yaşadığı sıkıntıların tesirinden kurtulamadığı ve sıksık eskiyi düşündüğü manasına da gelir.  Aynı vakitte rüyada evden kaçmak, rüya sahibinin  yaşamı ile alakalı gerçekleştireceği değişikliklere de tabir edilir.