Rüyada Mahkeme Görmek

Rüyada mahkeme görmek, anlamı yaradanın haklının yanısıra olmasına işaret eder. Haklının hakkını almasına, haksızın da cezasını bulmasına tabir edilir. Rüya sahibinin akan gözyaşlarının durmasına, acılarının son bulmasına ve bundan dolayı da yüzünün gülmesine işaret eder. Rüyada mahkeme görmek, zor halde olan bireyin bu hali yenmesine ve bütün problemini aşmasına delalettir. Bazı rüya tabirleri, bu rüyanın anlamının bireyin amacıylae düştüğü sorunlu halden kurtulmasının vakit alacağına yaklaştığını söyler.

Rüyada Mahkeme Salonu Görmek
Rüyasında mahkeme salonu gören kişi, hayatta hiç yaşamadığı bir şey yaşayacak ve hayatla alakalı büyük bir tecrübe edinip, yaşadığı olaydan çıkardığı dersi de kulağına küpe yapacak demektir.


Rüyada Mahkeme Kâğıdı Görmek
Rüyasında mahkeme kâğıdı gören bireyin, aslında de kâğıt üstünde ancak resmi onaydan geçmesi gereken bir işi olacak ve rüya sahibi bu işi kendi lehine neticelendirmek amacıyla şayet deyim yerindeyse bir vakit devlet dairelerinde yatıp kalkacaktır.

Rüyada Mahkeme Kazanmak
Rüyasında mahkeme kazandığını gören bireyin rüyası tak aksi şeklinde tabir edilir. Eğer bireyin devlet kapısında bir işi varsa kendisini üzecek bir netice alacak demektir. Devlet kapısında her hangi bir işi yoksa da iyiye gitmesini beklediği bir işinin olumsuz şekilde neticelanacağı manasına gelir.

Rüyada Mahkemede Şahit Olmak
Rüya sahibine büyük keyif verecek ve kanını kaynatacak birtakım gelişmelerin yaşanacağına delalet eder. Rüya sahibi daha bu haberi alır almaz, kalbi yerinden çıkacakmış gibi çarpmaya başlayacaktır. Büyük sevinç manasına gelir.

Rüyada Mahkemede Olduğunu Görmek
Rüya sahibinin hayatının da işlerinin de olmasını istediği gibi olacağına ve bu sayede de huzurunun yerinde olacağına işaret eder. Bu rüya, bireyin hayır ve yarar bulmasına, gönlünün hoş yüzünün de güleç olmasına delalettir.