Rüyada Mezar Başında Dua Etmek

Rüyada Mezar Başında Dua Etmek

Rüyada Mezar Başında Dua Etmek, bu rüya özellikle hayırlı olan rüyalar arasında yer almaktadır. Rüyada mezar başında dua ettiğini gören kimseler, gerçek hayatlarında çok istedikleri bir şeye kavuşmasının çok yakın olduğuna delalet etmektedir. Ayrıca bu kişinin mutluluğun yakınında olduğu işaret etmektedir. Rüyayı gören kişinin önceden yeni bir işe kalkıştığını ve bu yolda ilerleyerek hedefi vurmaya çalışmasının sonuçlarını alacağına rivayet edilmektedir. Genellikle rüya sahibinin iş hayatında istediği maddiyat için göstermiş olduğu bütün emeklerin karşılığını almasına rüyanın tabiri yapılır.

Rüyada mezar başında dua etmek, rüyayı gören kişinin istediği hedefe ulaşmasına ve bunu Cenab-ı Haktan içten bir dua ile istemesine rivayet olunmaktadır. Ayrıca rüya sahibi Allah'a dua ederken tüm içten samimiyet ile bu duayı etmesi gerektiğini göstermektedir. Başka bir rüya tabircisinin yorumuna göre, rüyayı gören kişi hangi konuda başarılı olmak isterse istesin, bunu gerçekleştirmek için Allah'ın yardımı olmadan yapamayacağını bilmesi gerekmektedir. Bunun için rüya sahibinin içine ferah tutmasını ve bu yolda gösterilen çabanın sonucunda meyvesini alacağını işaret etmektedir.Başka Tabirlerde Rüyada Mezar Başında Dua Etmek, Allah yolunda edilen duaların arttırılmasını ve edilen dualar ile birlikte Allah'a şükredilmesi gerektiğine rüyanın yorumu yapılmaktadır.

Ulu ulemanın tabirinde rüya sahibinin çok isteyerek dua ettiği şeyin kapısına kadar gelmesine ve gerçekleşmesine delalet sayılmaktadır. Ancak bu istediği gerçekleştiği vakit geriye kalan yaşamında Allah'a bolca dua etmeli ve onu hiç aklından çıkarmaması gerektiğini göstermektedir.

Rüyasında mezar başında dua ettiğini gören kimse, özellikle iş hayatında kısa zaman içerisinde makamının yükseleceğine, mal ve mülk sahibi olacağına, hatta çok zengin olacağını temsil etmektedir. Ayrıca bu eline geçen varlık ile ileri ki yaşamında rüya sahibinin hayırlı işler yapacağına alamet sayılmaktadır. Rüyasında mezar başında dua ettiğini görenler, çoğunlukla bundan sonraki yaşamlarında yeni bir sayfa açarak hayatlarını sürdüreceğini işaret etmektedir.