Rüyada Mezar Yapmak

Rüyada Mezar Yapmak

Rüyada Mezar Yapmak; rüya mezar kazmak hayırlı rüya olarak tabir edilir. Rüya gören kişinin ev sahibi olmak için ettiği  duaların kabul olacağına rivayet eder. Rüya sahibinin evinin bahçesinde veya bahçeli bir yere ev yapmaya başlayacağına işaret eder. Bazı rüya yorumcularına göre rüyada mezar yapmak hayırlı bir rüya olarak tabir edilmez. Rüyayı gören kişinin kötü düşünceler içinde olduğunu ve bir takım kötülükler yapacağına ve yaptığı bu kötülüğün kendi ayağına dolacağına delalet eder. Rüyada mezar yapmak, rüya sahibinin yaptığı bir iyilik karşılığında ömrünün uzadığını rivayet eder. Rüya da mezar yapmak, rüya sahibinin mezarında rahmet içinde olacağına rivayet eder.

Rüyada Mezar Kazmak, rüyada mezar kazmak hayırlı bir rüya olarak yorumlanır. Rüyada mezar kazmak hayırlı bir izdivaca işaret eder. Bekar bir kız rüyasında mezar kazdığını görüyorsa, hayırlı bir eş ile tanışıp bir çok şeyde fedakarlık yaparak mutlu bir yuvaya sahip olacağına delalet eder. Bazı rüya rüya yorumcularına göre rüyada mezar kazmak, hayırlı bir rüya olarak yorumlamıyor.  Özellikle erkek biri rüyada mezar kazmayı görüyorsa iş hayatında sahip olduğu mevkiyi ve bir çok şeyi kaybedeceğine rivayet eder. Hanesinde hastası olan biri rüyada mezar yaptığını görüyorsa, kötü bir haber alacağına rivayet eder. Hane için olan hastasını kaybedeceğine ve rüya sahibin zor günler geçireceğine rivayet eder.Rüyada Mezarlıkta Olduğunu Görmek; rüyada mezarlıkta olduğunu görmek hayırlı bir rüya olarak tabir edilir. Rüya sahibinin yaptığı yanlışlar, hatalar,  suçlardan pişman olacağına işaret eder. Yaptığı bu pişmanlıklardan dolayı vicdanını rahatlatmak için elinden geleni yaptığını işaret eder. Fakat rüya sahibi ne kadar pişman olsa da yaptığı hataların günahların bedelini hiç bir zaman ödeyemeyeceğine işaret eder. Bazı rüya yorumcularına göre de rüyada mezarlıkta olduğun görmek hayırlı bir rüya olarak tabir edilir. Uzun zamandır bebek isteyen biri rüyasında mezarlıkta olduğunu görüyorsa müjdeli haber alacağına hayırlı bir evlat sahibi olacağına delalet eder. Rüyasında mezarlıkta olduğunu görmek, rüya sahibinin hiç bilmediği, beklemediği bir yerden para geçeceğine ve elindeki para ile birden çok ev satın alacağına rivayet eder.

Rüyada Mezar Taşı Görmek; rüya sahibinin vefat eden yakınların ziyaret için beklediklerine rivayet eder. Bazı rüya yorumu yapan kişilere göre de rüyada mezar taşı görmek hayırlı bir rüya olarak tabir edilir. Rüya sahibinin uzun bir ömre sahip olacağına delalet eder. Rüyayı gören kişi namaz kılıp oruç tutmuyorsa, rüyada mezar taşını gördükten hemen sonra namaz kılıp oruç tutacağına rivayet eder.