Rüyada Ödev Yapmak

Rüyada ödev yapmak, her hale hazırlıklı olmak istemektir. Kendisini koruma altına alabilmek ve yaşamında mümkün tehlikelere karşı savunmasız kalabilmek istemeyen bireylerin akıllıca adımlar atarak, riskleri en basit şekilde bertaraf edeceklerini bildirir. İş yaşamında sorumluluklarının bilincinde olan ve üstüne düşen vazifeleri harfiyen, en iyi şekilde yerine getiren bireylerin alacakları takdiri, övgü dolu sözleri, ödülleri ve terfiyi de tabir eder. İş gerçekleştirmekten gocunmayan, başkalarına da yardım eden, çalışkanlığı ve disiplini ile herkesi kendine hayran bırakan rüya sahibinin hayatta istediği her şeyi inatçılığı ve hırsı yardımıyla elde edeceğini, şartlar ne olursa olsun pes etmeyeceğini bildirir. Sınavlardan beklenilen iyi sonuçların alınacağına, iş ve parasal konularda kaygılanmadan geçecek güzel bir yaşama, kısmetlerin çokluğuna da işaret eder.Rüyada Başkasının Ödevini Yapmak
Ailesinin, eşinin ya da çocuklarının bütün sorumluluğunu üstüne alan rüya sahibinin omuzlarındaki yükün çok çok olduğuna, sıksık çalıştığına, içindeki azimle ve katiyen başkaldırı etmemesi yardımıyla bütün zorlukların üstesinden geldiğine yorumlanır. Kardeşlerle ya da aileyle yapılacak bir iş girişimini de haber veren rüya, bireyin parasal konularda çok başarılı olacağına, çok çalışarak geleceğini en iyi şekilde kuracağına tabir edilir.

Rüyada Sınıfta Ödev Yapmak
Eğitim ve öğretime verdiği sayısal değeri ifade eden rüya, bireyin çok bilgi sahibi olduğunu, cehaletten uzak kaldığını, akademik çalışmalar yürüttüğünü ve çalışma yaşamına atıldığında dahi eğitimini sürdüreceğini bildirir. Birikimi ve akılcı yaklaşımı yardımıyla bilim bölümünde büyük buluşlar yapacak olan kişileri, çok iyi işlere girileceğini ve çalışma yaşamında dillere destan bir kariyere sahip olunacağını delalet eder.

Rüyada Ödev Yapmanın Psikolojik Yorumu
Kişinin sorumluluklarını çok önemsediğine ve yaşamı süresince prensiplerinden katiyen ödün vermediğine yorumlanır. Disiplinli bir yaşamın, bilgiye verdiği sayısal değerin, akılcı tutumun ifadesidir. Çalışmaktan çekinmeyen, hırslı, tuttuğunu koparan ve işine tutkuyla sarılan insanların sembolüdür.