Rüyada Öğrenci Yurdu Görmek

Rüyada öğrenci yurdu görmek, şahsa yüklenecek yeni sorumlulukların habercisidir ve rüya sahibinin geçmişe göre daha çok çalışacağının, daha çok para kazanmak mecburiyetinde olacağının ifadesidir. Evli şahıslar amacıyla haneye katılacak yeni bebeklere haber verilen gibi, ailenin parasal koşullarının zorlanacağını, geçici bir süreliğine bireyin sorun çekeceğini bildirir. Özellikle öğrenci yurdu gören kimselerin evlerinde kalabalık misafirler olur ve dinamik bir devre anlamındadır. Kişinin Tanrı katında çok büyük sevap kazanacağı iyiliklere imza atacağını, elindeki parayı dul, yetim ve öksüz şahıslare, çaresiz hayvanlara yardım ederek bölüştüreceğini, yufka yüreği ile herkese yardım etmek amacıyla koşturacağını da işaret eder. İyi kalpliliğe vurgu yapan rüya aynı sürete takva sahibi biri olunduğunu da bildirir ve öksüz çocukların öğrenim masraflarının karşılanacağını, bu sayede bireyin sıksık hayır duaları alacağını da delalet eder.Rüyada Öğrenci Yurdu Açmak
Yapılacak büyük bir iyiliğin, alıncak hayır dualarının, her türlü beladan uzaklaşmanın, nazardan, uğursuzluktan kurtulmanın ifadesidir. Öğrenci yurdu açan şahıslar kendi işlerini açarlar ve başarılı olurlar. Ticaretten para kazanmak, pek çok şahsa ekmek kapısı aralamak, herkese eşit ve adil davranmak manasındadır. Hak, hukuk kavramlarına değer veren ve katiyen harama bulaşmayan iyi bir yönetici olmanın, emrinde çalıştırdığı herkesi mutlu etmenin de tabiridir.

Rüyada Öğrenci Yurdunda Kalmak
Hayallere ulaşmak amacıyla biraz daha süre olduğunu ve bu süreçte bireyin sabırla davranması gerektiğine, elinden gelen çabayı göstererek yolundan dönmemesi durumunda er geç isteklerine ulaşacağına tabir edilir. Öğrenci yurdunda kalan bireylerin gelirleri ailelerini geçindirmeye anca yettiğinden ekstra bir işe girmenin söz hususu olacağını, bireyin bedensel olarak çok yorulsa bile psikolojik yönden kendisini iyi hissedeceğini işaret eder.