Rüyada Okul Sırası Görmek

Rüyada okul sırası görmek ne anlama geiyor, rüyayı gören kişi yeni dostluklar kuracağına, çoğu ortak özelliğe sahip birisiyle tanışacağına, bu kişiyle çok hoş vakit geçireceğine delalet eder. Ayrıca, okul sırası rüyayı gören bireyin, okuduğu okula devam edeceğine ve her yaşta yeni şeyler öğrenmek isteyen birisi bulunduğuna işaret eder. Bu rüya, eski bir tanıdıkla karşılaşmak ya da o şahıstan bir haber alabilmek biçiminde de tabir edilirken, bu bireyin etrafında sevilen ve duyulan biri bulunduğu, geleceğe yönelik düşüncelerinin tümünün gerçekleşeceği şeklinde de yorumlanır.

Okula gittiği dönemde kötü anıları olan şahıslar amacıyla okul sırası, bu anıları unutmak istemeye de işaret eder.


Rüyada Okul Tahtası Görmek
Rüyasında okul tahtası gören kişi, fazlalıkla önceden yaşamış bulunduğu kötü bir olaydan etkilenmiş ama bu kötü olaydan ders almamıştır. Bu rüya, rüya sahibinin yaptığı hatalıları analiz edip yine etmemek yerine, sıksık benzer hatalılara düştüğünü, bu amaçla de kafasını sıksık derde soktuğunu gösterir. Bu bireyin bu hatalı davranışını değiştirmesi gerektiğine işaret eden bu rüya, bir ikaz olarak düşünülmelidir.

Rüyada Okul Koridoru Görmek
Okula devam edenler amacıyla bu rüya, birtakım aksilikler nedeniyle öğrenimine ara vermek mecburiyetinde kalınacağına işaret eder. Eğer bu okul koridoru uzun değilse, yaşanacak bu sorun da uzun sürmez. Rüyada görülen okul koridorunun uzun olmasıysa, rüya sahibinin yaşamını ve geleceğini etkileyecek kadar uzun sürecek sorunlara işaret eder.