Rüyada Sevgiliden Ayrılmak

Rüyada Sevgiliden Ayrılmak Görmek

Rüyada Sevgiliden ayrılmak mı? Telaffuzu bile acı. Hani bazı kelimeler insanın kalbinde düğüm düğüm olur da çözülmez ya. Hani kalbinize bir hüznün tarif edilmez ağırlığının çöktüğünü, çöreklendiğini hissedersiniz ya. Bir değirmen taşının, mini minnacık bir karıncanın sırtına konması gibi, dünyalar dolusu çile ve ayrılık ıstırabının, zarif ve narin kalp odağınıza çökmesi, nasıl bir azaptır, çeken bilir.

Rüyada sevgiliden ayrılmak bazen yeni birlikteliklere, mutluluğa, aşka ve değişime tabir edilirken bazen de sevenlerin ayrılmasına, uzaklaşmasına ya da kırgın olmasına delalet eder. Hem güzel ve olumlu hem de kötü ve olumsuz olaylar yaşanmasına işaret eder. Bir yandan küslüklerin ve kırgınlıkların bitmesi, barış ve sevgi ortamının hâkim olması şeklinde değerlendirilir bir yandan da insanlar arasında yaşanacak husumete, düşmanlığa, kıskançlığa ve fesata delalet eder.


Rüyada sevgiliden ayrılmak zorunda kalmak Ayrılık rüyaları arasında en hayırlı olanı belki de bu rüyadır denebilir. Tam tersi şekilde yorumlanır, uzakların yakın olması yani hasretin sona ermesi, ayrı olanların kucaklaşması ve çektikleri ayrılık acısından kurtulması anlamına gelirken bir yanda da fikir birliği edip, ortak görüşte bir araya gelerek, barış sağlamanın habercisidir.

Rüyada sevgiliden ayrılmak ve ağlamak rüya sahibinin rüyası her ne şekilde olursa olsun yani kişi rüyasında her neyden uzaklaştığını görürse görsün rüyası aynı şekilde çıkacak demektir. Örneğin kişi uzak diyarlara gittiğini görmek süratiyle uzaklaşıyorsa gerçekten de uzağa gidecek demektir. Ya da sevdiği birinden soğuyup geri durmak suretiyle bir uzaklık yaşıyorsa bu rüyanın gerçek olacağı anlamına gelir.


Rüyada sevgiliden ayrılmak ve barışmak hayatınızda yolunda giden bir takım şeylerin bazı engeller sonucunda sekteye uğrayacağını, canınızı sıkacak bir takım olayların vuku bulacağını işaret eder. Rüyada ayrılık, üzücü, can sıkıcı olayların gelişmesine ve kişinin duygusal yönden yaşayacağı bunalımları işaret etmektedir. Genel olarak ayrılık rüyaları istenmeyen ve beklenmedik hayal kırıklıklarını haber vermektedir.

rüyada sevgiliden ayrılmak ve kavga etmek helal yollardan gitmeye, zararı ziyanı karşılamaya, iyiliksever ve hikmet sahibi olmaya, hidayete ermeye, kimsenin hakkına göz dikmemeye, kimse hakkında gıybet etmemeye, kötü düşünmemeye ve yalan söylememeye rivayet edilir.


rüyada sevgiliden ayrılmak istediğini görmek O kimse ile büyük ve önemli işlere imza atmaya, anlaşma sağlamaya, ortaklık etmeye ve bundan karlı çıkmaya delalet eder. Rüyayı gören kişinin kendisine uğur getirecek ve önünü açacak bir kimsenin varlığı ile açıklanır.

Rüyada sevgiliden ayrılık haberi almak rüyayı gören kişinin yoluna çıkacak hayırlı kapılar ve kimseler sayesinde hedeflerine ve ideallerine hesap ettiğinden ve düşündüğünden çok daha kısa sürede ulaşacağına bu sayede huzuru sandığından da erken yakalayacağına alamet eder.

Rüyada sevgiliden ayrılık mesajı almak sevgilisiyle ilişkisini daha ileriye götüreceğine, aralarındaki sevgi, sadakat ve vefa duygusunun çok daha güçleneceğine ve rüya sahibi ile sevgilisinin ömrünün sonuna kadar kopmayacağına alamet eder.


rüyada sevgiliden ayrılık mektubu almak rüyayı gören kişinin hayırlı ve isabetli iş ortaklıklarına gereceğine, işin sonunda da başarıyı ve zenginliği yakalayacağına delalet eder. Doğru kişilerle bir araya gelip, güzel işler yapmaya ve hayırlı yollara çıkmaya niyetlenerek, atılım yapmaya yorulur ve hayırlara alamet ettiği şeklinde değerlendirilir. Gönül ve fikir birliği edebilecek gerçek dostlarla karşılaşmaya ve onlarla sıkı bağlar kurmaya tabir edilir.

Rüyada sevgiliden ayrılıp başkasıyla evlenmek Yaşanan sıkıntılardan ötürü etrafındaki insanlardan destek isteyen rüya sahibinin, bu isteğini pek de gönüllü olmadan kabul eden bir kişiden destek göreceğine ve ara sıra aksilikler ve aksaklıklar yaşansa da bu desteğin büyük yardımının dokunacağına tabir edilir.


Rüyada sevgiliden ayrılmak, iyiye yorumlanmamaktadır. Rüya sahibi kişi, rüyasında sevgiliden ayrıldığını görürse hayatında kötü yönde değişiklikler olacaktır. Sevgiliden ayrılmak, rüya sahibinin sevgisinin az olmasına ve mutlu olmamasına delalet eder. Rüyasında sevgiliden ayrıldığını gören kişi bekarsa veya sevgilisi yoksa; aradığı ilişkiyi bulmak için uzun bir zaman geçirecektir. Rüyasında sevgiliden ayrıldığını gören kişi evliyse; aile hayatında sorunlar ortaya çıkacaktır ve geçimsizlik başlayacaktır.

Rüya sahibi rüyasında sevgilisinin ondan ayrıldığını görüyorsa ve kendisi bu durumu istemeyin, üzülüyorsa; elindeki kaybetmekten korktuğuna işarettir. Rüya sahibinin sevgilisinin kendisinden ayrılması veya ayrılmak istemesi; kişinin çok mutlu olacağı bir ilişki yaşayacağına delalet eder. Rüya sahibinin kişi evliyse; aile hayatı çok düzenlidir ve güzel gitmesi için elinden geleni yapıyordur.


Rüyasında eski sevgilisiyle veya eşiyle birlikte olduğunu ve ondan ayrıldığını gören rüya sahibi, geçmişte yaptığı hatalardan dolayı pişmanlık duyuyordur. Rüya sahibi geçmişine özlem duyuyordur ve şuan ki hayatında çok mutlu olamayacaktır.

Rüyada sevgilisinden ayrıldığını ve mutlu olmak , huzurlu olduğunu gören kişinin hayatında bir takım sorunlar olacaktır. Kişi hayatında değişiklik yaşamak isteyecektir ve şuan ki yaşamından memnun değildir. Rüyada sevgiliden ayrılıp mutlu olmak, kişinin cesaret edemediği konuların varlığına delalet eder. Kırmak ve üzmek istemediği kişilere hayır diyememesi, rüya sahibini üzecek ve keder sürükleyecektir.


Hala severken sevdiğinden ayrılıp acı çekmeyen biri hemen hemen hiç yok gibidir. Ayrılmak zorunda kaldığımızda çok farklı hisler yaşarız. Üzüntü, özlem, öfke, değersizlik vb.

Ayrılık acısını sözcüklerle ifade edenlerin genelde ortak söylemleri; kalbim çok acıyor, dayanamayacak gibi hissediyorum, canım hiçbir şey yapmak istemiyor çok kötüyüm, onsuz nasıl yaşayacağımı bilemiyorum, ona her şeyimi vermiştim ama beni terketti vb.

Aşk, sevgi dediğimiz duygular bizi karşımızdaki insana herkesten daha çok yakınlaştırır. Artık hayatta yaptığımız her şeyi sevdiğimiz insanla paylaşmak isteriz, yanımızda yokken özlem duygusunu hissederiz, gelecekle ilgili uzun vadeli planlar yapar hayaller kurarız, bütün hayat planımızın içine sevdiğimiz insanı da dahil etmeye çalışırız. Ayrılık düşüncesini aklımıza getirmemeye çalışır hayatımızı hiç ayrılmayacakmışız gibi devam ettirmeye bakarız. Sevgi gerçekten çok güçlü bir duygudur.

Fakat hayattaki bütün olasılıklar gibi ayrılmak da bir olasılıktır. İki insan birbirini sevebilir, bağlanabilir, ortak hayaller kurabilir. Fakat bir gün duygular eskisi kadar kuvvetli olmayabilir, ortak hayaller eskisi kadar cazip görünmeyebilir, karşımızdakinin davranış ve yaşama bakış açısı onunla bu hayatta beraber yürümeye artık uygun gelmeyebilir. Bunlar olası ve çok normal duygulardır.

Böyle bir durumda terkedilen tarafın,  eğer hala aynı kuvvetli duygularla ve aynı ortak hayallerle devam ediyorsa bu ayrılığı hemen kabul edememesi, üzülmesi, acı çekmesi, kendini değersiz hissetmesi, artık yoluna yalnız devam edeceğini düşündüğünde boşlukta hissetmesi genelde yaşanan duygulardır.

Öncelikle Bir İlişkiyi Ayrılık Noktasına Getirmemek İçin Neler Yapmamız Gerek Bunları Konuşalım;

Öncelikle ilişkide her konuda dengeli ve ölçülü hareket etmek çok önemlidir. Fedakarlık, iyi niyet, bağlılık vb ilişkiyi kuvvetlendirir. Ama aşırıya kaçarsak, karşımızdaki insanı bunaltır ve uzaklaştırır. Çok kuvvetli duygular bağlanma problemini getirir. Aşırı sağlıksız bağlanma duygusu da karşımızdakinin özerkliğini kısıtlama, kıskançlık gibi duyguları getirir ki bunlar da ilişkide karşı tarafı uzaklaştıran olgulardır.

Karşımızdakini dinlememe, doğru iletişim kurmama, empati yapmama, ben dilini kullanmama, sürekli eleştirme de ilişkiyi zedeleyen durumlardır. Kişiliğini bildiğimiz halde karşımızdakini kendi mutlu olacağımız şekilde değiştirmeye çalışmak, ortak hayallerimizi çoğunlukla  kendi hayallerimizi gerçekleştirecek şekilde yapılandırmaya çalışmak da bir süre sonra ayrılık yaşanmasına sebep olacaktır.Karşımızdakinin sosyal çevresine, ailesine, ,iş yaşamına aşırı müdahale ve saygı duymamak da ilişki yaşadığımız kişiyi uzaklaştıracaktır.

Bu yukarda konuştuğumuz durumları yerine getirsek bile herhangi bir nedenden dolayı ayrılık yaşanabilir. . Aşk ve sevgi duyguları ölümsüz değildir, bitmesi ve azalması muhtemeldir.

Peki Ayrılık Yaşandığında Daha Az Acı Çekmek Ya Da Çekilen Acıyı Daha Çabuk Gidermek İçin Neler Yapabiliriz;

Öncelikle daha ayrılık olmadan hatta ilişki başladığında bu ilişkinin hayatımızdaki tek odak noktası olmasına izin vermemeliyiz, ilişkimizi yaşarken, aile, iş, sosyal çevremizle olan ilişkimize aynen devam etmeliyiz,  özerkliğimizi asla kaybetmemeli, sevdiğimiz insan olmadan da hayatımızda bir çok şeyi gerçekleştirmeliyiz. Sevdiğimiz insana yapışık yaşamamalı, hayatımızda onun dışında da mutluluklara, etkinliklere yer vermeliyiz.  Bunu yapmak ayrılık yaşandığında ben şimdi ne yapacağım, onsuz nasıl yaşayacağım, hayata nasıl devam edeceğim duygusunu en aza indirecektir.

Ayrılık yaşandığında acıyla birlikte hissettiğimiz terkedilmenin getirdiği öfke duygusu yenmek için eğer spor yapmıyorsak hemen bir spora başlamak, hiç olmadı sabah erken düzenli ve tempolu yürüyüşler yapmak, anlık öfke nöbetleri geldiğinde yavaşça 50’den geri saymak, dikkatimizi dağıtma çalışmaları, nefes egzersizleri, çıplak ayakla çimenlerde yürümek, dans etmek, yüksek sesle şarkı söylemek,  çok faydalı olacaktır.

Ayrılıkta yapılacak en önemli hata acı çekmeyi kuvvetlendirecek şeyler yapmaktır. Eve kapanmak, sürekli acıklı müzikler dinleyip ağlamak, daha önce beraber gidilen yerlere yalnız gitmek, kimseyle beraber olmak istemeyip  yalnız kalmak gibi. Her acı gibi bunun da bir yas süreci vardır ve yaşanmalıdır. Fakat bu süreçte bu acıyı tetikleyecek durumlardan uzak durulması acının daha çabuk azalmasını sağlar.

Biraz evvel söylediğim gibi ilişki sırasında sosyal hayatımızdan kopmadığımız için ayrılık yaşandığında da sosyal çevremizden destek alabiliriz. Arkadaşlarla etkinlikler yapmak, gün içinde kendimizi dinleyemeyecek kadar günü doldurmak acıyı azaltan faktörlerdir. Gece yatarken papatya çayı yada başka sevilen rahatlatıcı çaylar içmek, yatmadan ılık bir duş almak daha rahat uykuya dalmayı sağlayabilir. Aynı evde yaşanıyorsa belki de mümkünse evi değiştirmek, evi düzenlemek, mobilyalarla ilgili değişiklikler yapmak, alışverişe çıkmak, artık yeni bir hayata yeni olgularla başlayacağımızı düşünmek ve uygulamaya sokmak acımızı azaltmaya yardımcı olacaktır.

Eğer çalışma hayatımız yoksa, ayrılık yaşandığında acilen bir hayat planı yapmak, belki çalışmaya başlamak, ya da sevebileceğimiz bir kursa yazılmak, belki bir sosyal yardım kuruluşuna girip bu üzüntü ve enerjimizi yardıma ihtiyacı olan kişilere el uzatarak boşaltmak hem bize iyi gelecek, günümüzü dolduracak hem de başkalarına faydalı olabilmenin mutluluğu yaşatacaktır.Acının şiddeti ve süresi kişiye göre değişir.

Duygu durumu ve psikolojisi bozulmuş, hassas, çocukluğunda ailede ayrılık travması olan, anksiyeteli kişilerde ayrılık acısı diğerlerine göre çok daha kuvvetli yaşanabilir. Böyle durumlarda eğer kendimiz bunu aşamıyorsak bir süre uzman desteği almak önemlidir. Çünkü bu yaşanılan yoğun acı duygusu iş, aile ve kişisel hayatı etkileyecek ve başka kayıplara da sebep olabilecektir. Düşünce ve bakış açımızı değiştirebilmek de ayrılık acısını geçirmek için çok önemlidir. Hayatta bir çok insan ayrılırken onsuz yaşayamam dedikten bir süre sonra tekrar aşık olmuş, tekrar sevmiş ve hayatına çok rahat devam edebilmiştir.

Ayrılık sonrası, evet ayrıldım ve çok acı çekiyorum ve bu çok normal bir duygu, fakat bu duygu geçecek ve ben tekrar başka birisiyle aynı güzel duyguları yaşayabileceğim diye düşünmek, duygularımızı ve kalbimizi kapatmamak, çaba göstermek bu acının uzun sürmeyeceğini bize gösterecektir.