Rüyada Tabut Görmek

Rüyada tabut görmek, sorunlardan, zorluklardan ve borçlardan kurtulmaya işaret eder. Aynı vakitte bol kazanç, rızık ve mülkiyet demektir. Rüyada tabut görmek birtakım durumlarda bahtın ve şansın kapanmış olması manasına da gelir. Bir şahıs rüyasında kendini tabutta görürse bu çok iyidir. Dileklerin ve isteklerin kabul olmasına, başarıya, düşmana ve rakibe karşı galip gelmeye delalet eder. Biri rüyasında tabutu dolu görürse, hasta birinden güzel haberler alacak demektir. Tabutun kapağı açıksa şayet sorunların ve sorunların giderilebileceğine işarettir. Rüyada görülen tabut aile içersinde tatsızlıklara, münakaşalara, kavgalara da delalettir. Bir de bireyin ağır bir parasal yükün altına girerek, sorunya ve zorluğa düşeceği manasına gelir.

Rüyada Tabutta Olduğunu Görmek
Rüyada tabutta bulunduğunu görmek zenginlik, bolluk, sefa ve sevinç içersinde geçecek olan bir hayat manasına gelir.

Rüyada Boş Tabut Görmek
Rüyada boş tabut görmek iyi değildir. Rüyasından içi boş bir tabut gören bireyin çevresinden yakın bir akrabasının, arkadaşının ya da komşusunun öleceği manasına gelir. Rüyada dolu tabut görmek de tekrar ölümün habercisidir. Dolu tabut hane içersinden birinin öleceğine işaret eder.

Rüyada Eski Tabut Görmek
Rüyada eski tabut görmek kadına işaret eder. Terbiye yoksunu, kendini taşıyamayan, oturmasını kalkmasını bilmeyen, kocasına ihanet eden ve arkasından iş çeviren biri olarak yorumlanır.


Rüyada Yeni Tabut Görmek
Rüyada yeni tabut görmek güzel ve iyi şeylere işaret eder. Rüyasında yeni tabut gören şahıs başarılarından ve yaptıklarından dhadiseı övgü almaya ve takdir toplamaya nail olur. Çevresinde de kabul edilen biri olur.

Rüyada Tabut Almak
Rüyada kendisi amacıyla tabut aldığını gören şahıs işinde bir ismim ileri gidecek demektir. Rütbesi artacak, işleri açılacaktır. Rüyada tabut alabilmek bolluk ve bereketin habercisidir.

Rüyada Tabut Taşımak
Rüyada sevilen bir kimsenin tabutunu taşımak, rüyayı gören şahıs amacıyla atlatılması ve katlanılması çok zor, manevi olarak da taşıması çok ağır olacak uğursuz bir hadise hayatası manasına gelir. Rüyada sevilmeyen bir bireyin tabutunu taşımak, yapmış olmak amacıyla oluşturulan bir işe ya da mecbur bulunduğu amacıyla yerine getirilmesi gereken bir vazifeye yorulur. Rüyada boş tabut taşımak, merak edilen bir şeyi denemek ve düşünce edinmek istemek demektir. Rüyada çok ağır bir tabutu taşımak, insanlar arasında üstünde çok konuşulacak bir halin içersinde yer alabilmektır.

Rüyada Tabut Örtüsü Görmek
Toplumsal bir alışkanlığın ve öğretinin bilindiği şekilde rutin olarak sürdürülmesine işaret eder. Rüyada tabut üstünde örtü yerine gelinlik görmek, deyim yerindeyse duyanın ya da görenin yüreğini  dağlayacak acı bir vakanın yaşanmasına ve o çevredekilerin hepsinin bundan çok etkilenmesine yorulur. Rüyada uzun tabut örtüsü görmek, fark yaratmayacak, engel teşkil etmeyecek ve sakıncası olmayacak bir değişiklikle karşılaşmaya ve ona itiraz etme gereksinimi duymamaya alamet eder. Rüyada beyaz tabut örtüsü görmek de bunun tam tersine değiştirilmesi halinda rahatsızlık yaratacak ve herkes doğrulusunda karşı çıkılmasına ve reaksiyon gösterilmesine namacıyla olacak bir nüans (küçük değişiklik)demektir.

Rüyada Tabut Üstünde Bayrak Görmek
Rüyayı gören bireyin yurtsever kimse olması manasına gelir. Ülke sevgisinin ne kadar büyük bulunduğuna yorulur. Topraklarına sıkı sıkı bağlı olmaya, zafer söz hususu bulunduğunda kendini gerektiği vakit cephede düşmana karşı savaşmaya hazır hissetmeye alamet eder. Rüyada tabut üstünde yeşil bayrak görmek, rüyayı gören bireyin son nefesine kadar dininden ve inancından taviz vermeyecek kadar dini tüm kimse olması demektir. Rüyada tabut üstünde yabancı bir ülkenin bayrağını görmek, rüyayı gören bireyin yurtından ayrı kalamayacağına, bu tür bir zorluk hayatası halinda yurt hasretine dayanamayacağına ve bir gün gurbete gitmesi gerek görülürse bunu kabul etmeyeceğine işaret eder.

Rüyada Tabut Taşıyanları Görmek
Rüyada tabut taşıyan erkekler görmek, kötü bir vakitte birbirine destek olan, güç ve sırt veren insanlara ve bu insanları bir araya getirecek bir gelişmenin yaşanmasına yorulur. Rüyada tabut taşıyan kadınlar görmek, kadın dayanışması yardımıyla elde edilecek başarılara, zaferlere ve kadınlar adına bir grup kazanımlara yorulur. Kadınların varlıklarını ve güçlerini kanıt etmek ve göstermek amacıyla elde edecekleri mühim bir pozisyona alamet eder. Rüyada tabut taşıyan çocuklar görmek, kapasiteyi aşan bir sorumluluğun altına giren bu amaçla de zorlanan kimseler arasında olmaktır.

Rüyada Tabut İçinde Ölü Görmek
Rüyada tabut içersinde ölü kadın görmek, rüyayı gören bireyin hayatındaki birtakım kriterlerin ve olanakların eksilmesine, rahatın kaçmasına ve hayat standartlarının düşmesine yorulur. Kişinin hayatına yön veren, düzenini sürdürmesine ve yolunu belirlemesine yardımcı olan bir aracı yitirmesi demektir. Rüyada tabut içersinde ölü erkek görmek, parasal gücün, rızkın, işin, sağlığın, mutluluğun, saadetin ve rahatını en aza inmesi demektir.

Rüyada Tabutun İçine Yatmak
İçinde pek başarılı bireylerin bulunmadığı ve çok problemli bir devresinin kapısını açacak bir projeye girilmesi namacıylai ile çok pişman olunacağına, uzun bir vakit vakitsince üzüntü duyulacağına, parasal yönden çoğu rakibin gerisine düşüleceğine, yeni bir problemle uğraşmak mecburiyetinde kalınacağına ve aksiliklerle boğuşulacağına alamettir. Rüyada tabutun amacıylae yatmak ve kalkamamak, işlerin bir türlü yoluna girmeyeceğine, dertlerin ve sorunların günden güne artacağına, birtakım hatalı anlaşılmalar yüzünden sevilen bir şahıs ile ters düşüleceğine ve sevilen birtakım eşyaların çalınacağına delalet eder.

Rüyada Tabutun Üstüne Oturmak
Rüya sahibinin, kısa vakit içersinde gerçekleştireceği bir işten dhadiseı hem parasal hem manevi olarak büyük problemler ile uğraşmak mecburiyetinde kalacağına, kötü bir hale hazırlıksız yakalanılacağına, elde buluna paranın olmadık bir işte harcanacağına, yeni bir ortaklıktan dhadiseı kısa vakitli de olsa bir bocalama devresi geçirileceğine ve zarar edileceğine yorumlanır. Rüyada tabutun üzerine uzanmak, eş, arkadaş ya da akrabalardan birinden alınmış olan destek ile kurulan bir işte karşılaşılacak kötü bir hal yüzünden parasal kaynakların eriyeceği, bir türlü derli toplu bir iş tutturulamayacağı, oluşturulan sorunların daha da artacağı, şansın kaçırılacağı ve sıhhat problemleri ile alakalı olarak yaşanacak tatsız bir haldan dhadiseı üzüntü duyulacağı manasına gelir.

Rüyada Tabutun Yere Düşmesi
Beklenmedik bir anda kötü bir halle karşılaşmaya, günden güne daha da artacak bir boşluğa düşmeye, verdiği sözleri bir türlü tutmamaya, uzak bir akrabanın sıhhat hali ile alakalı kötü haberler almaya, zorluklarla karşılaşmaya, zarar vermeyen bir işe girmeye fakat bu işte büyük zorluklarla boğuşmaya ve işlerde daha da sorun hayataya yorulur. Rüyada tabutun denize düşmesi, güzel başlayan işlerin kısa vakit içersinde kötüye döneceğine, sevilen ve dşayet verdiği bir bireyin ihanetine uğranacağına, düşmanlık besleyen bireylerin ve rakiplerin çok sevineceği bir  hale düşüleceğine, hayalleri yapmak amacıyla oluşturulan her şeyin boşa gideceğine ve eğitim hayatının sona erdirileceğine tabir edilir.

Rüyada Camide Tabutlar Görmek
Kişinin, bulunduğu muhitte birbiri ardına aksiliklerle uğraşmak mecburiyetinde kalacağına, oluşturulan dedikodulara malzeme olması namacıylaiyle insanlardan uzak duracağına ve vakitsiz birtakım problemler ile uğraşacağına delalettir. Rüyada sokakta tabutlar görmek, rüya sahibinin yaşadığı kentte yaşanacak şanssız bir hadisedan ya da bir afetten dhadiseı aniden çok cenazeye tanık olacağına yorumlanır. Rüyada yolda tabutlar görmek, büyük çabalar neticesi oluşturulan bir çalışmanın kısa bir vakit içersinde birtakım şahıslar doğrulusunda engelleneceğine ve bu yüzden zarar edileceğine işarettir. Rüyada kapıda tabutlar görmek, haneye zarar getirecek ve kardeşler arasına nifak tohumu ekecek bir şahıs ile muhatap olunacağına rivayet edilir.

Rüyada Tabutun Yanması
Can sıkıcı bir halin yaşanması yüzünden oluşturulan bir işe ara verileceğine, iş dünyasındaki prestijin azalacağına, parasal sorunyla geçecek bir devre geçirileceğine, hayırsız bir şahıs yüzünden akrabalardan biri ile ters düşüleceğine ve verdiği sözlerin tutulmaması yüzünden eldeki işten olunacağına işaret eder. Rüyada tabutun kırılması, yoğun çalışma temposu yüzünden hem ruhsal hem bedensel olarak kötü bir hale düşüleceği, üçkağıtçı şahıslar yüzünden kısa vakit içersinde bir münakaşa yaşanacağı manasına gelir.

Rüyada Tabutu Tek Başına Taşımak
İş hayatında ya da aile hayatında karşılaşılan problemler ile tek başına mücadele etmek mecburiyetinde kalınacağına ve zararlı bir alışkanlıkla uğraşmak amacıyla çaba sarf edileceğine delalettir. Rüyada tabutu iki şahıs taşıması, şansın bir türlü devreeyeceğine, çok sert eleştirilerle karşılaşılacağına, zor bir hale düşüleceğine ve oluşturulan sorunlar yüzünden eldeki fırsatların kaçırılacağına yorulur.

Rüyada Tabut Görme
Ölümle alakalı olarak karşılaşılan birtakım kötü hadiseler yüzünden bu tür bir rüyanın görülmesi çok normaldir. Zaten insanoğlu doğduktan sonra şuurlu bir canlı bulunduğu devreden itibaren ölümü ve ölümle alakalı sembolleri hiç aklından çıkarmamaktadır. Bu sebeple de, görülen rüyaların içersindeki anlamların ne derece güzel ya da problemli bulunduğu çok çabuk fark edilecektir. Kişi, her vakit içersinde taşıdığı duyguları dışarı vurabilmekte gördüğü rüyaları kullanmaktadır. Korku ya da sevinç gibi bir duygu hali yüzünden uzun vakitli bir problemle boğuşmakta olan rüya sahibi, kendisini çok zorlu bir rüya ortamında bulacaktır.