Rüyada Tırnak Kesmek Görmek

Rüyada tırnak kesmek kişinin emeklerinin mükafatını fazlası ile alacağına ve çevresindeki insanların olumsuz düşüncelerine aldırmadan hedeflerine doğru yol alacağına işaret eder. Hayırlı bir eşe, huzurlu bir  yuvaya ve yetiştirilecek güzel evlatlara delalet eder. Kişinin mutlu, huzurlu, bereketli bir hayatının olacağına ve sağlıklı bir ömür süreceğine yorumlanır.

Rüyada tırnak görmek işlerini büyüterek kendisine yeni kazanç kapıları açacaktır. Rüya sahibi kendisine hayır getirecek işler yaparak, makam ve mevki sahibi olacaktır. Kişinin eli bollaşacak, işlerini büyütecek ve başkalarına rızk kapısı açacaktır. Bir nevi gelecekteki hayatını da görmüş olmaktadır. Kişinin bu başarısı hane içine de yansıyacak ve işteki çalışkanlığını ailedeki mutluluğuyla taçlandıracağına yorumlanır.


Rüyada tırnağını keserken görmek yaşanılacak sıkıntılı olayların üstesinden gelinerek çözüme kavuşturulacağına ve rahat bir nefes alınacağına yorumlanır. Rüya sahibi için aynı zamanda hayırlı bir kısmetin olunacağına ve mutluluk yolunda güzel adımların atılacağına delalet eder.

Rüyada başkasının tırnak kestiğini görmek maddi bolluğa ve manevi huzura kavuşmaya delalet eder. Rüyayı gören kulun ettiği duaların kabul olacağına, gönül ferahlığına ve huzura ereceğine alamet eder.

Rüyada başkasının ayak tırnağını kesmek rüya sahibinin ayağına gelen fırsatları doğru kararlar vererek iyi yönde değerlendireceğine ve küçük birikimleri ile daha büyük kazançlar elde edeceğine işaret eder. Aynı zamanda kişinin iş hayatında en büyük destekçisinin başta ailesi olmak üzere, çevresi tarafından da büyük destek göreceğine yorulur. Rüya sahibinin yapmış olduğu birikimleri ile kar getirecek yatırımlar yapacağına ve uzun yıllar bu kazanç ile rahat bir yaşam süreceğine işaret eder.

Rüyada tırnak kesen birini görmek kişinin hayırlı ve uğurlu, güzel haberler alacağına, mutluluk duyacağı olaylar yaşayacağına işaret eder.

Rüyada tırnak kesmek temizlemek

Rüyada çocuğunun tırnağını kesmek rüya sahibinin kazandığı rızkını sıkıntıya düşmüş kişiler ile paylaşarak yardımlaşma yönünü ortaya çıkaracağına işaret eder. Ayn zamanda kişinin iyilik sever yönü ile insanların hem taktirine hemde dualarına layık görüleceğine delalet eder. Rüya sahibinin dürüst kişiliği sayesinde çevresi tarafından el üstünde tutulacağına işaret eder.

Rüyada ölmüş birinin tırnağını kesmek görmek kişinin hayatı boyunca yapmak istediği işle uğraşacağına, işinde keyifle ve zevk alarak çalışacağına delalet eder. Kişinin hayallerine kavuşacağına, bu durumdan mutluluk duyacağına ve uzun zamandır görmediği yakın dostları ile görüşeceğine delalet eder.

Rüyada tırnak kesmek neye işarettir başarı basamaklarını hızlıca değil, yavaş yavaş emin adımlar ile çıkacaktır. İş hayatında vereceği kararlar emin olacak ve adımını ona göre atacaktır. Rüya sahibinin dini inançlarına bağlı olacağına ve nefes aldığı her gününe şükredeceğine yorumlanır. Kişinin alın teri dökerek kazandığı parasının bir miktarını hayır amaçlı harcayacağına işaret eder.

Rüyada kedi tırnağı kesmek bu süreçte rüya sahibi bazı sıkıntılar çekecek ve fedakarlıklarda bulunacak ama yinede pes etmeyecektir. Rüya sahibinin mücadeleyi bırakmadığı sürece,zaferi elde edeceğine işaret eder.

Rüyada köpek tırnağı kesmek yaşamış olduğu bu musibetler, kişinin hayallerini suya düşürecek ve öz güvenini kaybettirecektir.

Rüyada hayvan tırnağı kesmek oldukça hayırlı bir rüyadır. Kişinin hastalığına derman olacağına, şifasını bulacağına işaret eder. Kişinin sağlığı ile beraber huzurunu da bulacağına delalet eder.


Rüyada arkadaşın tırnağını kesmek çevresini kıskandıracak başarılara imza atacağına, işinde başarı basamaklarını hızlıca çıkacağına yorumlanır. kişinin işi ile alakalı vermiş olduğu kararlarının, atacağı adımlarının, hakkında hayırlı olacağına işaret eder. Aynı zamanda kişinin arkadaşları ile olumlu gelişmeler yaşayacağına yorumlanır.

Rüyada eşinin tırnağını kesmek rüya sahibinin yaşamış olduğu zorluklara rağmen sevincini, mutluluğunu kaybetmeyeceğine ve eşiyle, ailesi ile zorlukları aşacağına yorumlanır.

Rüyada sevgilinin tırnağını kesmek kişinin çevresindekilerin hayatına özenti duyduğuna, merak ettiğine ve bu hayatı yaşama isteği içinde olacağına yorumlanır. Kişinin egosunun yüksek olacağına, kendini beğenmiş ve başkalarında kusur arayan bir yapıya sahip olacağına işaret eder. Kişinin tartışmalara açık, patavatsız olacağına yorumlanır.

Rüyada annenin tırnağını kesmek mutlu yaşanan birlikteliğin sağlıklı evlet ile sonuçlanacağına işaret eder. Kişinin ailesinden göreceği maddi destek ile kendi işini kuracağına, işinden büyüyerek adeta bir marka haline geleceğine, aile zinciri kuracağına işaret eder.

Rüyada babanın tırnağını kesmek kişinin kudretli ve ihtişamlı hayatına, kul hakkına girmeden, herkese adaletli davranacağına ve yardımsever olacağına delalet eder. Aynı zamanda hamile bayanların çok rahat bir gebelik süreci yaşayacağına ve erkek bebek müjdesine delalet eder. Bekar kişiler için ise, kalabalık ve zengin bir ortamda bulunmaya, fırsatlar kapısının açılacağına yorumlanır.

Rüyada tırnak kesmek rüya sahibinin hayatı boyunca karşısına çıkacak bütün engelleri kendi gücü ve zekası ile bir bir aşacağına delalet eder. Görülen bu rüya güç ve kudrete işret eder. Rüya sahibinin hedeflerinin olduğu bu yolda hiç yılmadan ve yıkılmadan ilerleyeceğine delalet eder.kişinin hayatı boyunca şansının ve kısmetinin her daim açık olacağına, kimseye el açmadan, muhtaç olmadan huzur içinde hayatını süreceğine delalet eder. Anne ve babasının hayır dualarına nail olacağına, kursağından geçen her lokmanın alın teri dökülerek kazanılan helal lokma olacağına alamet eder. Ömür boyu yüzünün güleceği işlere imza atacağına ve mutlu bir izdivaç yapacağına yorumlanır.

Rüya sahibi evli ise, kişinin sadece eşiyle beraber yaşayacağı bir hayat isteyeceğine, iş hayatından bunalan kişinin eşi ve çocukları ile uzun yol seyahatine çıkmak istemesine delalet eder. Rüya sahibi yaşlı ise, yaşanacak keyifli, heyecanlı bir döneme gireceğine işaret eder. Rüya sahibi bekar ise, dağının hayatına çeki düzen vermek adına, hayırlı bir kısmet ile evlenip, yuva kuracağına delalet eder. Bu rüya kişinin hayatının tamamen değiştirme arzusu ile yaşayacağına işarettir.

El ve Ayak Tırnakları Nasıl Kesilir?

Tırnak kesmek kişisel bakımın sağlık için çok önemli bir parçasıdır. Tırnaklarımızı derin kesmemeyi öğrendiğimiz gün kendimizi tırnak kesmeyi öğrenmiş sayarız. Oysa tırnak kesmek göründüğü gibi alelade bir iş değildir. Tırnak kesmenin kuralları olduğunu öğrenmemiz için genellikle tırnak batması ya da tırnak mantarı gibi sağlık sorunları yaşamamız gerekiyor. Ancak o zaman tırnak kesmeyi bilip bilmediğimizi sorguluyoruz. Tırnak problemleri yaşamadan evvel gelin tırnak kesmenin kurallarını öğrenelim.


Tırnak Kesmeye Hazırlık 

Tırnaklar sert yapıya sahiptir. Tırnağın sertliği kesim sırasında çatlaklar oluşmasına neden olur. Ayrıca tırnağa fazla kuvvet uygulamak gerektiğinde tırnak makası elinizden kayabilir ve tırnaklarınızı yanlışlıkla derin kesebilirsiniz. Özellikle ayak tırnaklarındaki sertlik çok olumsuz bir faktördür. Tırnakları banyodan hemen sonra kesmek tırnakları yumuşatma adına iyi bir tercih olacaktır. Eğer mümkün değilse parmaklarınızı iki dakika şampuanlı ılık suda bekletin.

Ayak Tırnaklarını Düz El Tırnaklarını Oval Kesin

El tırnaklarıyla ayak tırnakları aynı geometride kesilmez. El tırnaklarının hilal şeklinde kesilmesi gerekir. Bu genellikle doğru uygulanır ancak ayak tırnaklarının dümdüz kesilmesi gerektiğini pek kimse bilmez. Tırnak batması ve mantar sorunlarının bu kadar yaygın olmasının temelinde de bu vardır. El tırnaklarında durum farklıdır. El tırnakları köşeli kesilirse sürekli bir yerlere takılır. Tırnak ve tırnak çevresi bu durumdan zarar göreceği için oval kesmek gerekir. Ayrıca tırnakların beyaz kısmı sonuna kadar kesilmemeli ve 1-2 milimetre tırnak boyu bırakılmalıdır. Derin kesmek çok yanlıştır. Fakat tırnak daha uzun tutulursa bu sefer mikrop ve tutucu bir bölge haline gelecektir. Uzun tırnakların altlarını her gün temizlemek gerekir.

Törpüyle Tırnaklarınızı Düzeltin

Tırnak makası darbesiyle oluşan çatlama ve sivrilikler düzeltilmeli ve tırnağa son şekli verilmelidir. Ancak törpülemeye tırnaklar kuruyup sertleşmeden başlanmamalıdır. Tırnakları daha iyi kesmek için yumuşatmamız törpülemede dezavantaj olacaktır. Islakken törpülenen tırnağın yapısı bozulur ve tırnak katmanlarına ayrılmaya (çatallanmaya) başlar.

Tırnaklarınızı yanlış keserseniz; kaşık tırnak, şeytan tırnağı ve tırnak batması gibi işlevselliğinizi tümüyle yitirmenize neden olabilecek sorun ve hastalıkların ortaya çıkma ihtimali yükselecektir. Dikkatli olmadığınız takdirde sadece tırnağı kesme açınızdaki yanlışlığın nelere sebep olabileceğini görmek zorunda kalabilirsiniz. Özellikle kilolu insanlar tırnak batması durumunda ayakta dahi duramazlar. Tırnak hastalıkları lokal bile olsa çok acılı oldukları için daha önce yaşayan herkes tırnak bakımının ne kadar önemli olduğunu bilir. Tırnak deyip geçmeyin...