Rüyada Üçüz Bebek Görmek

Rüyada üçüz bebek görmek, rüya sahibine farklı yerlerden gelecek hayırlı kısmetlere ve müjdeli haberlere işaret eder. Rüyada üçüz bebek görmek, kişinin iş hayatında büyük başarılara imza atacağına yorulur. Rüyada üçüz bebek görmek, çok kazanç sağlayan işler yapılacağına ve yüksek mevkilere erişileceğini işaret eder. Rüyada üçüz bebek görmek, kişinin gönül işlerinde çok şanslı olacağına ve ruh ikizini bulacağına delalet eder.

Rüya sahibinin hayırlı bir kısmet bularak evlilik yolunda ilerleyeceğine ve mutlu bir yuva içinde ömür süreceğine rivayet eder. Aynı zamanda kişinin uzun zamandır uzaktan uzağa gönlünü kaptırdığı ve temiz duygular beslediği kişiye açılacağına yorulur. Evli çiftler için ise mutlu evliliklerini bir bebek ile taçlandıracaklarına delalet eder. Rüya sahibinin iş hayatında ise başarıları sayesinde hedeflerine ulaşacağına ve bol kazançlı işler yapacağına yorumlanır. Kişinin işinde yapacağı projeler yöneticiler tarafından beğenilecek ve hayata geçirilecektir. Aynı zamanda kişinin birden fazla işle uğraşıp kazancını daha da arttıracağına delalet eder.

Rüyada üçüz bebek doğurmak,  rüya sahibinin iş hayatında çok büyük şanslar elde edeceğine ve kısmetli olacağına işaret eder. Rüya sahibi ayağına gelecek olan kısmetleri doğru değerlendirdiği taktirde çok büyük yol katedeceğine yorulur. Kişinin daha önce uğradığı zararı elde ettiği kazanç ile kısa zamanda kapatacağına yorumlanır. İş hayatında başarıları artacak ve kazancı günden güne çoğalacaktır. Ayrıca rüya sahibinin dostları tarafından iyi huylu biri ile tanışılacağına ve güzel bir ilişkinin temellerinin atılacağına alamet eder. Yakın zaman içinde dünya evine gireceğine delalet eder.Rüyada üçüz bebek emzirmek, iş hayatında kazanılacak güce, başarıya ve kazanca işaret eder. Rüya sahibinin çok sevdiği ve değer verdiği bir dostuna maddi destekte bulunacağına delalet eder. Kişiye iş bulma konusunda da yardımcı olacağına yorulur. Rüya sahibi kazancına arkadaşını da katarak ortak bir işe girecek ve şans yüzlerine gülecektir. İşlerinde yükselme yaşayarak para içinde yüzecek ve rahat bir hayatın kapılarını sonuna kadar aralayacaklardır.


Rüyada üçüz bebek doğurduğunu görmek, rüya sahibinin iş ortamında parmakla gösterilen ve başarılarıyla adından söz ettiren biri olacağına delalet eder. Kişinin yaşamış olduğu sorunlarından ve sıkıntılarından kurtularak rahat bir nefes alacağına yorumlanır. Hastalıklardan kurtularak sağlıklı bir yaşam süreceğine, mutlu bir evlilik yapacağına rivayet eder.

Rüyada üçüz bebek sahibi olmak,uzun zamandır üzerinde çalıştığı projesini nihayet hayata geçirme fırsatı bulacağına ve başarılı olursa hayatının tamamen değişeceğine delalet eder. Kendisinin de toplum içinde tanınan, sayılan ve sevilen biri olarak itibar göreceğine yorumlanır.


Gebeliklerin çoğu tekiz gebelik olarak gerçekleşir. Her 80-100 gebelikte bir ikiz gebelikler olur. Üçüz gebelik olma olasılığı ise oldukça düşüktür. Günümüzde çiftlerin bebek sahibi olmak için tüp bebek tedavisine yönlenmesi nedeniyle ikiz ve üçüz gebelik görülme oranları da artmaya başlamıştır. Triplet yani üçüz gebelik görülme oranları her 6000-8000 gebelikte bir gerçekleşmektedir.

Üçüz gebeliklerin oluşması genellikle farklı üç yumurtayla meydana gelir. Daha çok uygulanan tüp bebek tedavisinde rahme birden çok sayıda yumurta transferi yapılması sonucunda böyle gebelikler meydana gelir. Kendiliğinde yani spontan meydana gelen üçüz gebeliklerde ise genellikle farklı yumurtalardan gelişim olur. Fakat üçüz gebeliğin tek yumurtanın bölünmesi sonucuyla da oluşması mümkün olabilir. Aynı tek yumurta ikizlerinde görüldüğü gibi bir durum söz konusu olabilir.

Bazen gebeliğin başında yapılan ultrason tetkikinde üçüz gebelik izlenebilir. Bu daha sonradan oluşan gebelik keselerinin yol olması nedeniyle ikiz gebeliğe ya da tek gebeliğe dönebilir. Böyle durumlar daha çok gebeliğin ilk 1-2 ayı içinde gerçekleşebilir. Gebelik keseleri kendiliğinden yok olabilir.

Üçüz gebelikler riskli midir?

İkiz gebelikler tekiz gebeliklere göre, üçüz gebeliklerde ikiz ve tekiz gebeliklere oranla aha fazla risk taşır. Gebelik komplikasyonları daha fazla görülebilir. Üçüz gebelikte erken doğum riski, gebelik diyabeti, yüksek tansiyon, amniyon sıvısı anormallikleri, gebelik zehirlenmesi eklampsi, doğumda fazla kanama olması, servikal yetmezlik, plasenta previa, preeklampsi, dekolman plasenta, Sezaryanla doğum ihtiyacı gibi riskler üçüz gebeliklerde diğerlerine oranla daha fazla görülebilir.

Üçüz gebelikte doğum nasıl olur?

İkiz gebeliklerde olduğu gibi ilk gelen bebeğin başla gelmesi normal doğum yapılmasını mümkün kılsa da, genellikle üçüz gebeliklerde çoğunlukla sezaryen doğum yapılması gerekir. Üçüz gebeliklerde gebelik süresi de 40 hafta olmaz. Genellikle doğumun gerçekleşmesi 34-36 gebelik haftalarında olur.