Rüyada Üzüm Yemek

Rüyada Üzüm Yemek

Rüyada üzüm yemek, genellikle bu rüya kişinin iş hayatıyla ilgilidir. Bu rüyayı gören kişinin iş hayatında yapacağı yeni projelerin, etrafındakiler tarafından beğenilip takdir edileceği ve kişinin bu projelerden büyük bir para kazanacağı söylenmektedir. Ayrıca rüya, kişinin yeni iş teklifleri alacağı ve kişinin iş hayatında hedeflediği yeniliklere kapıların açılacağına işaret eder.

Rüyada üzüm yemek, bu rüya, genellikle hayırlı olayların gerçekleşeceğine işaret eder. Ayrıca bazı kişilerce bu rüya, kişinin aile hayatındaki sıkıntılardan ve maddi sıkıntılardan kurtulup eline bol miktarda para geçeceği anlamına da gelmektedir. Eğer kişi rüyada kuru üzüm yediğini görürse bu kişinin çok yardımsever olduğu ve kişiye hayırlı kazanç sağlayacağı anlamına gelmektedir. Bunun için kişinin şu an bulunduğu durumun kıymetini bilmesi gerekmektedir. Bu rüya ile kişinin evinin bereketli olacağı ve bolluk içinde yaşayacağı söylenir.Rüyada üzüm yemek, kişi, rüyasında sarı üzüm yediğini görmüş ise eğer bu rüya, kişinin hayatında çok olumsuz şeylerin olacağı ve kişinin bu olaylardan etkilenip ruhsal problemlere sahip olacağına delalet eder. Kişinin bu ruhsal problemlerinin hızlı bir şekilde ilerleyeceği ve bunun için kişinin dikkatli olması gerektiği de söylenir.

Rüyada siyah üzüm yemek ise mevsiminde olup olmadığına göre iki şekilde tabir edilir. Kişi, rüyayı gördüğünde üzüm mevsiminde ise bu rüya, kişinin ailesinden veya sevdiklerinden kötü bir haber alacağına ister eder. Eğer kişi rüyayı gördüğünde üzüm mevsiminde değilse bu rüya da kişi de daha önceden belli olan bir hastalığın belirtilerinin artacağı, doktora gidilip hastalığının adının konulacağına ve tedaviye başlanacağına delalet eder.


Rüyada dalından üzüm yemek ; ticari getirisi yüksek yatırımlarda bulunmaya, birikmiş olan zenginliğe, bir kaç gün içerisinde alınacak hayırlı habere, hayali kurulan mutluluğa ulaşmaya, verdiği sözlere bağlı kalacağına, hatırı sayılır miktarda kuvvete, duygusal problemleri olan insanlardan kurtulmaya, maddi problemleri olan yakınlardan uzak durulacağına yorumlanır. Başka görüşlere göre de tam tersi sıkıntıya düşmeye, fesat olan yabancıya, sorumluluktan dolayı rahatsız olmaya, kötü niyetli bir düşmandan zarar görmeye yorumlanmaktadır. Rüyada dalından üzüm yemeğe farklı bir açıdan bakan ulemelar ise kişinin gördüğü rüyanın zorluklar yaşayarak beklediği büyük kazanca, uğraşlar sonucunda düşlediği büyük güce, çektiği sıkıntıların meyvesini almaya yorumlamaktadırlar.

Rüyada dalından beyaz üzüm yemek; Zorluk çektikten sonra ulaştığı berekete yorumlanır. Ancak bazı rüya yorumcularına göre ise düşmanlığını saklayan akrabaya, kötülüğünü gözleyen yöneticiye, zamanla haset duyulan hünere yorumlanır.

Rüyada dalından siyah üzüm yemek ; Huzur bulmaya, sağlıklı geçecek bir ömre, yakın zamanda duyulacak iyi habere, beceri sahip, yakınlara, hoşgörülü tanıdıklara, bolca kısmete, zenginliğe kavuşmaya delalet eder. Ancak bir diğer yorumculara göre ise hilekar bir yakına, iyi hali zamanla kaybetmeye, hüzne düşmeye, yaşanacak maddi problemlere delalet eder.

İmam Cafer Sadık (a.s.) göre rüyada dalından üzüm yemek ;  Mal, nimet, menfaat ve güzel seçime yorumlar.

Diyanete göre rüyada dalından üzüm yemek; Rüyada dalında üzüm yemek rüyaların en iyilerindendir. Kısmete, bolluğa, mala ve rızka delalet eder. Ancak bir kişinin mevsimi dışında dalından üzüm yediğini görmesi kişinin sıkıntıya uğrayacağına delalet eder.

Rüyada dalından üzüm yediğini görmenin bir çok farklı yorumu bulunmaktadır. Önemli olan rüya sahibinin gördüğü rüyayı hayra yormasıdır.