Rüyada Uzun Mezar Görmek

Rüyada Uzun Mezar Görmek

Rüyada uzun mezarlık görmek, Rüya sahibinin bekar ise evlenmesine işaret etmektedir. Uzun mezarlık kişinin hayırlı ve uzun ömürlü bir evlilik yapacağına işaret eder. Ayrıca kişinin uzun zaman önce ölmüş aile büyüklerinden birinin kendisinden dua beklediğine işaret eder.

Kişinin daha önce bir yatır kabristanında etmiş olduğu bir dua veya adağının olduğuna işaret etmektedir. Bir çoğumuzun da bildiği gibi rüyalar gün içerisinde yaşadığımız bir takım olayların bilinç altına yerleşmesi ve bunların uyku esnasında dışa vurulmasıdır. Bu nedenle bu rüya kişinin o günkü psikolojik durumu ile de yorumlanmaktadır.

Rüyada uzun mezarlık görmek, Kişinin önceden söz verdiği fakat yerine getirmediği bir takım işlere işaret eder. Görülen mezarın üstü kapalı ise bu kendisinden büyük ve takva sahibi bir kişiden yardım alacağına veya o kişinin duasına ihtiyacı olduğuna işaret etmektedirAyrıca rüyada uzun mezar görmek hayırlı bir eşe ve mutlu devam edecek bir yaşama işaret etmektedir. Kişinin halis insanlarla birlikte olacağına ve bunun sayesinde imanını kuvvetlendireceğine işaret etmektedir. Rüya sahibinin amellerine dikkat edip ahiret için çaba göstereceğine işaret etmektedir.

Rüyada uzun mezarlık görmek, Rüyada görülen mezarın üzeri açıksa kişinin bir takım yanlış davranışlar içerisinde olduğuna işaret etmektedir. Bu rüya kişinin sözlerini yerine getirmediğine ve bu nedenle de insanların gözündeki saygınlığını yitireceğine işaret etmektedir. Ayrıca Ahiret için çaba göstermediğine ve dünya işlerine meyil ettiğine işaret etmektedir. Bu rüya alim bir şahsın kabrinde  dünya için edilen bir dua ile yorumlanmaktadır.