Rüyada Yavru Kedi Görmek

Rüyada Yavru Kedi Görmek, bağımsızlığa doğru giden bir geçiş aşamasını temsil eder. Hayatın size sunduğu yeni şeyleri keşfetmeye hazırsınız. Alternatif olarak bu rüya masumiyet ve saflığı sembolize eder.


Rüyada Yavru Kedi Görmek
Rüyada Yavru Kedi Görmek

Rüyada Yavru Kedi Öldürdüğünü Görmek, kişisel bir ilişkinizde kendinizi ifade etme sorunları yaşadığınızı gösterir. Bu ilişkide kendinizi yılmış hissediyorsunuz.

Rüyanızdaki yavru kedi bir anda yavru köpeğe dönüşüyorsa bu özel hayatınızda bir dönüşümü simgeler. Artık sadece kendinize odaklanmak yerine başkalarını da düşünmeye ve onları önemsemeye başlıyorsunuz. İyi bir arkadaşlık arıyor olabilirsiniz.

Ana yol üzerindeki bir yavru kediyi araçların çarpmasından kurtarıyorsanız bu rüya, yanlış yolda olanları ya da yanlış yöne gittiğini düşündüğünüz kişileri kurtarma arzusunda olduğunuza delalet eder.

Rüyada Kedi Yavrusu Görmek, bu rüya çoğunlukla çevrenizdeki sevdikleriniz ile çok fazla zaman geçirmediğinize, ilgilenmediğinize ve herkesi ihmal ettiğinize delalet olmaktadır. Rüyada kedi yavrusu görmek, rüya sahibinin başka bir kimseyi korumasına, ona destek vermesine ve her konuda ona yardım edeceğini işaret etmektedir. Rüyasında kedi gören kişinin sevdiği bir arkadaşının ya da çok yakın olan bir dostunun ona ihtiyaç duymasına ve yardım etmesini beklediğine işarettir. Ayrıca rüyada kedi yavrusunu görmek, bazen rüya sahibinin çok az miktarlarda ufak paralar kaybetmesi şeklinde de yorumu yapılmaktadır. Eğer rüyasında kedi yavrusu görmüş olan rüya sahibi o kediden korkmuş ise, iş hayatında bir takım sıkıntılardan dolayı endişe duyduğuna tabiri yapılmaktadır. Rüya sahibinin rüyasında görmüş olduğu yavru kedi eğer dişi ise, rüya sahibini bir kadın tarafından çok ciddi anlamda üzüleceği şeklinde rivayet olunmaktadır.

Rüyada Kedi Yavrusu Görmek, özellikle rüyada görülen yavru kedilerin renklerine göre farklı anlamlarda tabiri yapılmaktadır. Mesela rüyada beyaz renkte kedi yavrusu, siyah kedi yavrusu, sarı renkteki kedi yavrusu ve farklı renklerdeki kedi yavrularının hepsinin farklı olarak rüya tabiri yapılmaktadır. Eğer kişi rüyasında beyaz renkte bir yavru kedi görmüş ise, rüya sahibini çok seven ve ona çok değer veren bir yakının üzeceğine tabiri yapılırken, aynı zamanda rüyayı gören kişinin kendisine değer veren kişiye karşıda günah işlemesi şeklinde yorumu yapılır. Rüyasında sarı renkli bir kedi yavrusunu görmek, çoğunlukla kötü olan bir kadına rivayet edilmektedir. Rüyada sarı kedi yavrusu görmek, rüya sahibinin hem çok güçlü olduğuna, hem de bu gücü kendi ruh halinden aldığına ve çok yaratıcı bir kişilik olduğunu simgelemektedir. Rüyasında yavru kedinin renginde siyah ve beyaz var ise, rüyayı gören kişinin kısa bir zaman içinde bir takım tehlikeler ile karşılaşacağını ve bunları önceden hissettiğine delalet etmektedir.

Rüyada Kedi Yavrusu Görmek, yardım için alınacak hizmetçiye ya da rüya sahibine ihanet edecek kötü ve nankör bir kişi ile de yorumu yapılmaktadır.

Rüyasında yavru kedinin kendini ısırdığını görmesi, rüya sahibinin yakın zamanda yaşayacağı sıkıntılara ve bu sıkıntılara çevrenizdeki başka bir kişinin neden olacağına rivayet olunmaktadır. Diğer rüya yorumcularına göre de rüyada görülen yavru kedi rüyayı gören kişinin oldukça hırslı olan bir kadın ile tanışmasına delalet etmektedir. Rüyasında sarı renkte ya da siyah renkte olan yavru kediler özellikle rüyayı gören kişinin bir takım hileli işler olabileceğine yorumu yapılmaktadır. Ayrıca rüyasında yavru kediler ile oynadığını ve onları kovaladığını gören kişi için bu rüya oldukça hayırlı olan bir rüya olarak yorumlanmaktadır. Çünkü rüyada kovalanan kedi rüyayı gören kişinin çevresindeki kötü kişiler tarafından hiç bir şekilde zarar veremeyeceğini işaret etmektedir. Rüyada iki tane aynı cinsten olan yavru kedi görmek, rüya sahibinin helal kazancına, elinin bollaşmasına ve gücünü iyi işler için harcamasına rivayet olunmaktadır. Hatta iyi hayat yaşamaya, zamanında ve yerinde işler yapmaya ve daha önceden rüya sahibine sürülmüş olan kötü namdan arınmasına delalet etmektedir. Rüyasında yavru kedi görmek, rüya sahibinin istemiş olduğu bütün isteklerine ulaşmasına, şerefli bir yaşam sürmesine, güzel huylu bir insan olduğuna ve ahiret inancının olduğuna rivayet olunur.

Rüyada Kedi Yavrusu Görmek, rüyayı gören kişinin gürültülü olan yaşamını bırakarak daha sükunet içinde bir yaşam sürmesine delalet eder. Ayrıca çevresinde değer verdiği bazı arkadaşları için çırpınmasına ve Cenab-ı Hakka iman etmesini işaret etmektedir. Bazı yorumlara göre rüyada yavru kedi görmek, hayırlı bir eş ile evlenmeye, hem yardımsever hem de ihsan bir kimse olmasına, hayırlı olacak evlada takva ve kudret sahibi olmasına rivayet edilir. Hatta dinde çok samimi olduğunu da işaret etmektedir.

Rüyada kedi yavrusu görmek, Sıhhatli yaşamak, hayırlı ve faydalı evlat demektir. Rüyada yavru kedi görmek bir rüya yorumcusuna göre: müjde ve sevinçtir. Rüyada kedi yavrusu gören kimse, evlat veya torun müjdesi alır veya aile, akraba yardımı kendisine ulaşır.Rüyada kedi yavrusu görmek, evlat, müjde, yardım görmek hayırlı ve temiz bir hayata delalet eder. Rüyada kedi yavrusu sevmek, rızık, emniyet ve güvene çevresinde takdir edilecek bir iş yapmaya yorumlanır.

Rüyada yavru kedi görmek rızık, para ve servetinin artmasına, istediğini elde etmeye delalet eder.Kirmani (r.a.) görüşüne göre: Rüyada kedi yavrusu gören kimse, sevinir veya birini sevindirir. Rüyada kedi yavrusu görmek, evlat veya torunundan ayrı kalmışsa kısa zamanda kavuşur. Rüyada kedi yavrulaması gören kimse, bilmediği bir şeyi öğrenir ve hayret eder, eğer sabırlı davranır tavrını bozmazsa büyük fayda görür.Caferi Sadık (r.a.) rivayet edilir ki: Rüyada yavru kedi görmek ayrıldığı kimseye yakında kavuşur, kalbinde oluşan duyguların bir çoğunu elde eder. Rüyada kedi yavrusu görmenin tefsiri şöyledir, evlat ve yardımcı veya kendisine hizmet edecek bir kimsenin yakınlaşması demektir. Rüyada yeni yavrulamış kedi görmek, fakir kimse için zenginlik, evlat, akraba ziyaretleri olarak yorumlanır.

Rüyada kedi yavrusu görmek hakkında, İmamı Nablusi (r.a.) demiştir ki: Bu rüya hayırlı rüyalardan, kedi nankör olarak görülse bile yavrusu şefkat, saflık ve merhameti temsil ettiği için yaşanacak güzel bir hadisenin habercisi olarak rüyanız tasvir edilir. Rüyada yavru kedi gören kimse birinden bir şey istemiştir ve bununla ilgili haber bekliyordur derler, eğer böyle bir şey varsa istediği şey umduğu gibi güzel neticelenir.Caferi Sadık (r.a.) şöyle demiştir: Rüyada siyah kedi yavrusu görmek, sıkıntı ve üzücü bir haberdir. Rüyada sarı kedi yavrusu görmek başına gelecek bir hadise ile yorumlanır. Rüyada gri kedi yavrusu görmek sefer, yolculuk ve uzak bir yere seyahat etmek zorunda kalmaktır.Kedi ile alakalı çok ayrıntılı anlatılmış tabirleri Rüyada Kedi Görmek sayfamızdan okuyabilirsiniz.

Rüyada yavru kedi görmek; altı şekil ile tabir olunur.

    Hayırlı kadın,
    Zarar,
    Selamet,
    Hayırlı olmayan bir işe girmek,
    Yorgunluktan, zarara uğradıktan sonra kazanmaya başlamak,
    Aile ve ev içinde ilgi noksanlığına…

Rüyada kedi yavrusu görmek, sarı kedi hastalık, siyah kedi sıkıntı, siyah beyaz kedi yavrusu görmek yeni bir başlangıç yapmak demektir.
Rüyada Kediyi Yavrularken Görmek

Rüyada kediyi yavrularken görmek insanın kalbinde sakladığı duygularla işarettir. Rüyada yavrulayan kedi görmek, evlat, müjde ve berekettir.
Rüyada Kedi Yavrusu Beslemek

Rüyada kedi yavrusu beslemek iki şekilde tasvir edilir. Eğer evli ise; çocuğu olur. Asi ise tövbe eder. Rüyada yavru kedi besleyenin evine bereket gelir, Gam ve keder; varsa bunlar gidip yerine ferah, neşe gelir. Bir rivayete göre; rüyada yavru kedi beslemek, zahmetten sonra rahatlığa, geçimsizlikten sonra yakınlığa ve dostluğa işaret eder.

Rüyada Kedi Yavrusu Sevmek

Rüyada kedi yavrusu sevmek, küçük ve yeni az kazanç ve küçük hayırlarda bulunmak, tasa ve kederden sonra rahatlığa delalet eder.
Rüyada Beyaz Kedi Yavrusu Görmek

Rüyada beyaz kedi yavrusu görmek, ticaret malına, iyi ve faydalı kazançlı işlere, kısmet ve nasibin çoğalmasına delalet eder.
Rüyada Sarı Kedi Yavrusu Görmek

Bir rivayete göre, Rüyada sarı kedi gören kimse hastalanır. Rüyada sarı kedi görmek, çocuk veya eşin hastalanması olarak yorumlanır.
Rüyada Siyah Kedi Yavrusu Görmek

Rüyada siyah kedi yavrusu görmek, endişe hüzün ve kederdir. Bazı tabircilere göre siyah yavru kedi görmek iki şekilde yorumlanır; 1 Maddi Zarar, 2 Selamete çıkmak.

Rüyada Yeni Doğmuş Kedi Yavrusu Görmek

Rüyada yeni doğmuş kedi yavrusu gören kimse, hakkında Nablusi demiştir ki; hayırlı evlat, zafere ulaşma, kötü kimselerden gene kötü kimselere sığınma.
Rüyada Kedi Yavrusu Öldürmek

Rüyada kedi yavrusu öldürülmesi görmek, kendinden hiç bir fayda görülmeyen işe yaramayan bir adamla bir araya gelmeye tabir olunur.
Rüyada Kedi Yavrusu Yıkamak

Rüyada kedi yavrusu yıkamak hakkında tabirciler şöyle demişlerdir. Kardeşler arası iyi diyaloğa, manevi kuvvet, baba tarafından gelen zenginlik demektir.

Rüyada Kedi Yavrusu Emzirmek

Rüyada kedi yavrusu emzirmekle ilgili rüya hocaları şöyle demiştir. Kedi yavrusu beslemek yetime yardım, hayır etmek ile yorumlanır.Rüyada Kedi Yavrusu KurtarmakRüyada kedi yavrusu kurtarmak hoşa gitmeyecek tiksindirici iş yapmaya, büyük bir sıkıntı ve kedere girmeye delalet eder.
Rüyada Kedi Yavrusu Isırması

Rüyada kedi yavrusu ısırması görmek, zoraki yola çıkmak, yöneticilerin zulmü karşısında haksızlığa uğramaktır.

Rüyada Kedi Yavrusu Ağlaması

Rüyada kedi yavrusu ağlamasını görmek, hoşa gitmeyecek tiksindirici iş yapmaya, büyük bir sıkıntı ve kedere girmeye delalet eder. Rüyada ağlayan yavru kedi görmek sıkıntı ve beladır.

Rüyada Yaralanmış Kedi Yavrusu Görmek

Rüyada yaralanmış kedi yavrusu görmek, yapacağı seyahat esnasında zahmet çeker, eğer hasta ise, hastalığının uzaması muhtemeldir.

Rüyada Yeni Doğmuş Kedi Yavrusu Görmek

Rüyada yeni doğmuş kedi yavrusu görmek, büyük sevinç ve sürpriz bir gelişmenin habercisidir. Rüyada yeni doğan kedi yavrusu gören kimse, evli ise çocuğu olur, bekar ise yakın zamanda evlilik kararı alır.

Rüyada Beyaz Yavru Kedi Görmek

Rüyada beyaz yavru kedi görmek, kısmet ve iyi bir şans alametidir. Rüyada yavru beyaz kedi görmek, evinin rızkının ve bereketinin artmasına delalet eder.

Rüyada Yeni Doğmuş Kedi Yavruları Görmek

Rüyada yeni doğmuş kedi yavruları görmek, iki şekilde tasvir edilir. Rüyayı gören ehil ise, ilim öğrenmek ve hayırlı bir amel işlemek ile yorumlanır. Rüyada yeni doğmuş kedinin yavrularını gören kimse, istediğini elde eder, çevresi genişler, rızkı artar.

Rüyada Küçük Kedi Görmek

Rüyada küçük kedi görmek, rüyayı görenin hane halkının hallerinin güzelliğine delalet eder. Rüyada küçük kedi gören kimse hakkında, şöyle söylenmiştir. Hayırlı ve kazançlı işleri olur.

Rüyada Yavru Kedi Beslemek

Rüyada yavru kedi beslemek, az ama faydalı ve kazançlı işler yapmaya delalet eder. Rüyada yavru kedi besleyen kimse, yaptığı veya yapmaya karar verdiği işlerde muvaffak olur ve zarar etmez.

Rüyada Gri Kedi Yavrusu Görmek

Rüyada gri kedi yavrusu görmek, üç türlü tabir edilir, şansı açılır, fakirlik ve ihtiyaçtan kurtulur. Rüyada gri kedi yavrusu gören kimse hakkında, bir rivayete göre iki yüzlülükle mal sahibi olacağı söylenmiştir.

Rüyada Yavru Kediyi Tekmelemek

Rüyada yavru kediyi tekmelemek, sağlıklı ve fakat dini bilgisinin az olmasına delalettir. Rüyada yavru kediyi tekmeleyen kimse, tanıdığı bir kişinin hasta olmasına veya rüyayı görenin hastalanmasına işaret eder.

Rüyada Eve Yavru Kedi Girmesi

Rüyada eve yavru kedi girmesi, Zengin, etkili, saygın bir evlada delalet eder. Rüyada eve yavru kedi girdiğini görmek, kendisini sağlıklı ve iyi hissedeceği bir döneme gireceğine delalet eder.

Rüyada Yavru Kediyle Oynamak

Rüyada yavru kediyle oynamak, boşa zaman kaybetmek, zamanının kıymetini bilmemek ile yorumlanır. Rüyada yavru kediyle oynayan kimsenin, kalbi ve hatırı kırılır.

Rüyada Yavru Kedi Oynatmak

Rüyada yavru kedi oynatmak, akrabası yüzünden gama, kedere ve hüzne düşmeye delalet eder. Rüyada yavru kedi oynatan kimse, günah işlemeye ve yalan söylemeye işarettir.

Rüyada Yavru Kedi Seven Birini Görmek

Rüyada yavru kedi seven birini görmek, faydalı ve güzel işler yaparak kazanç sağlamaya işaret eder. Rüyada yavru kediyi seven birini görmek, emrinde çalışan işçilere, hizmetçi veya yardımcılar ile yorumlanır. Rüyada Kedi Yavrulaması Rüyada kedi yavrulaması görmek, şerefli, cömert, hayırlı, faydalı ve kazançlı işler yapmaya, muhterem bir kimseyle dost olmaya delalet eder. Rüyada kedi yavrulaması gören kimse, ahlakı güzel, helal süt emmiş bir kadına delalet eder.

Rüyada Kedi Yavrusu Sesi Duymak

Rüyada kedi yavrusu sesi duymak, çok mal, para ve nimete, refah ve rahata delalet eder. Rüyada kedi yavrusu sesi duyan kimse, yüce makama, kadir ve kıymet bilen kadına işarettir.

Rüyada Kedi Yavrusuna Çarpmak

Rüyada kedi yavrusuna çarpmak, günah sahibi kimse için tövbe etmeye delalettir. Rüyada kedi yavrusuna çarpan kimse, hapiste olan için kurtuluşuna veya gurbette olan kişinin evine dönmesine yorumlanır.

Rüyada Yeni Doğmuş Yavru Kedi Görmek

Rüyada yeni doğmuş yavru kedi görmek, Dünya ve Ahirette hayırlı, bereketli ve karlı işler ile tabir olunur. Rüyada yeni doğmuş yavru kedi gören kimse, bilmediği bir şeyi öğrenir veya şaşıracağı bir haber alır.

Rüyada Yavru Kedi Tırmalaması

Rüyada yavru kedi tırmalaması görmek, bir kadından eziyet görür veya gam ve keder çeker. Rüyada yavru kedi tırmalaması gören kimse, birbirlerine kötü söz söyleyen kalp kıran kimseye delalet eder.

Rüyada yavru kedi görmek, bir çok insanın rüya görmesi oldukça bilinç altı olabilir. Bazı zamanlarda ise kişi veya kişilerin yaşantısında başına gelecek olan bir olayın sinyali olabilir. Rüyada yavru kedi görmek rüya sahibinin yakını tarafından bir nankörlük göreceği anlamına gelmektedir. Bazen kendi aileniz kadar değer verdiğiniz insanların size hiç beklemediğiniz bir anda sizi hayal kırıklığına uğratması oldukça üzücü bir durumdur. Görülen rüyada ise kedi nankörlüğü anlatmaktadır. Başka bir yoruma göre rüya sahibinin mal varlığı var ise onu kaybedeceği anlamına gelir. Kısacası kedi görmek pek hayır sayılmamaktadır. Fakat rüyayı gören kişiler tarafından hayırlara vesile olmasını dilemektir. Bazı durumlarda ise görülen rüyayı nasıl yorar iseniz öyle gerçekleşebilir. Kedi nankörlüğü simgeler bu sebepten dolayı rüyayı gören kişinin kedi görmesi rüya sahibini huzursuz edebilir. Rüyada yavru kedi görmek aile bireylerinden biri ile tartışma yaşayacağı ve rüya sahibinin üzüleceği anlamına gelir. Bazı yorumlara göre rüyayı gören kişinin bekar ise evlilik, yapacağı ve yaptığı evlilikte eşi ile anlaşamayacağı olarak yorumlanır.

Rüyada yavru kedi görmek ilgi olarak da yorumlanır. Rüya sahibi evli ise yeterince eşi ile ilgilenmiyorsa bu rüya o kişiye işaret olarak rüyada görür. Eşini ihmal ettiği için kişi rüyasında yavru kedi görebilir. Rüyada görülen yavru kedi ilgisizlik ve eşe verilen destek azaldığı anlamına gelir.

Rüyada görülen yavru kedinin rengi son derece önemlidir. Yavru kedinin rengi siyahsa, ilgisizlikten ve ihmal edildiği düşüncesiyle eşlerin birbirine arka döneceği, dargın olacağı anlamına gelir. Yavru kedinin rengi sarı ise, eşler arsında olan ilgisizlikten dolayı eşlerin birbirlerinden soğuduğu anlamına gelir. Rüyada görülen kedinin rengi beyaz ise, eşler arasında olan ilgisizliğin fark edilip, aralarının düzeleceği anlamına gelir.

Bir çok alim ve rüya tabircileri bu rüyayı farklı yorumlayabilir. Başka bir alime göre rüyada yavru kedi görmek, biriktirilip saklanılan paranın birden kaybolacağı anlamına gelir. Rüya sahibinin elindeki biriktirip, sakladığı paranın bilinçsiz harcama sonucu birden kaybolacağını belirtir. Rüya gören kişi harcamalarına dikkat etmesi gerektiğini alimler tarafından belirtilmiştir. Rüyalar bazen kişilere yol gösterici bir işaret olarak bilinir. Rüya sahibini gördüğü rüya sonucu bu yorumlara dikkat ederek kendine yol göstermesi gerekir. Görülen rüyalarda kişilerin medeni hali son derece önemlidir. Rüyada yavru kediyi gören kişi bekar ise, bir bayanla tanışacağına işarettir ve evlilik yolunda ilerleneceği anlamına gelir.

Rüyayı gören kişi gördüğü rüyayı hayırlara vesile olması için rüyayı kendi kendine anlatması gerekir. Rüya anlattıktan sonra üzerine 1 bardak su içip, yüzünü yıkaması gerekir. Yapılan bu durum rüyanın etkisini gösterip hayırlı sonuç olması alimler tarafından belirtilir.