Rüyada Öğrenci Yurdu Görmek

Rüyada öğrenci yurdu görmek, okul çağında olan kişiler için eğitimini en iyi yerlerde görmesine ve tahsilinin yüksek olmasına işarettir.

Rüyada Devlet Yurdu Görmek: Üniversite çağında olan kişilerin, gitmek istedikleri üniversiteyi kazanacağına ve ileride güzel meslek sahibi olacağına işarettir.


Rüyada öğrenci yurdu görmek, üstesinden gelemeyeceğiniz hiçbir zorluğun olmadığına ve rahat bir yaşantı sürdüreceğinize işarettir. Yine rüyada öğrenci yurdu görmek, şansınızın iyi olduğuna ve okul çağında iseniz, istediğiniz okula gideceğinize işarettir.

Rüyada öğrenci yurdu görmek, şanslı olduğunuza işarettir. Ömrünüzün sonuna kadar aşamayacağınız zorluklarla karşılaşmayacaksınız demektir. Yine rüyada öğrenci yurdu görmek, başarılar kazanacağınıza ve zaferden zafere koşacağınıza işarettir.


Rüyada öğrenci yurdu görmek, kişiye yüklenecek yeni sorumlulukların habercisidir ve rüya sahibinin geçmişe göre daha fazla çalışacağının, daha fazla para kazanmak zorunda olacağının ifadesidir. Evli kişiler için haneye katılacak yeni bebeklere haber verdiği gibi, ailenin maddi koşullarının zorlanacağını, geçici bir süreliğine kişinin sıkıntı çekeceğini bildirir. Genellikle öğrenci yurdu gören kimselerin evlerinde kalabalık misafirler olur ve hareketli bir dönem anlamındadır. Kişinin Allah katında çok büyük sevap kazanacağı iyiliklere imza atacağını, elindeki parayı dul, yetim ve öksüz kişilere, çaresiz hayvanlara yardım ederek bölüştüreceğini, yufka yüreği ile herkese yardım etmek için koşturacağını da işaret eder. İyi kalpliliğe vurgu yapan rüya aynı zamanda takva sahibi biri olunduğunu da bildirir ve öksüz çocukların öğrenim masraflarının karşılanacağını, bu sayede kişinin sürekli hayır duaları alacağını da delalet eder.

Rüyamızda Öğrenci Yurdu Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyayı gören kişinin yüksek tahsilli olacağına ve kendisine nitelik ve etiket kazandıracak bir diploması olacağına, ömrünün sonuna kadar okumaya ve öğrenmeye olan hevesini kaybetmeyeceğine, hayatının da başarılar ve zaferlerle geçeceğine diye yorumlanabilir.

Yapılacak büyük bir iyiliğin, alınacak hayır dualarının, her türlü beladan uzaklaşmanın, nazardan, uğursuzluktan kurtulmanın ifadesidir. Öğrenci yurdu açan kişiler kendi işlerini açarlar ve başarılı olurlar. Ticaretten para kazanmak, pek çok kişiye ekmek kapısı aralamak, herkese eşit ve adil davranmak manasındadır. Hak, hukuk kavramlarına değer veren ve asla harama bulaşmayan iyi bir yönetici olmanın, emrinde çalıştırdığı herkesi mutlu etmenin de tabiridir.

Hayallere ulaşmak için biraz daha vakit olduğunu ve bu süreçte kişinin sabırla davranması gerektiğine, elinden gelen çabayı göstererek yolundan dönmemesi halinde er geç isteklerine ulaşacağına tabir edilir. Öğrenci yurdunda kalan kişilerin gelirleri ailelerini geçindirmeye anca yettiğinden ekstra bir işe girmenin söz konusu olacağını, kişinin bedensel olarak çok yorulsa bile psikolojik açıdan kendisini iyi hissedeceğini işaret eder.

Karmaşık düşüncelerin, öncelikler konusunda yaşanan kafa karışıklığının ifadesidir. Genellikle kişinin kendisini bir yere ait hissedemediğinin altını çizer.